آموزش بافت گیوه زیبا در منزل + مدل های متنوع گیوه

گیوه از دو قسمت كفه و رویه تشكیل می شود، كفه آن معمولاً از لاستیك و چرم، و رویه آن از نخ پنبه ای (کتان) یا ابریشمی است. این محصول که با نام گیوهی شهری نیز از آن یاد میشود، شباهت بسیار زیادی به کفشهای معمولی موجود در بازار دارد و تنها تفاوت آن با این کفشها، جنس و نوع رویهی مورد استفاده در تهیهی آن است. در این صفحه نوع شخص حقیقی نام فارسی، نام خانوادگی فارسی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، جنسیت ، تاریخ تولید ، شماره همراه و نشانی را وارد نمایید . با توجه به ویژگی های ذکر شده تکنولوژی گیوه بافی را می توان در زمره تکنولوژی های مناسب نام برد ،توجه و حمایت از این صنعت نه تنها در سطح منطقه بلکه در سطح کشور باعث رونق اقتصادی وفرهنگی رفع مشکل بیکاری و بسیاری از مسائل دیگر می گردد. گيوه مردانه یکی از صنایع دستی محبوب و پرطرفدار استان های یزد و کرمانشاه است که طرفداران خاصی دارد.

گیوه زیره ای یکی از صنایع غالب در منطقه اورامانات است که با توجه به ویژگی های آن از جمله عدم نیاز به تکنولوژی پیچیده و ماشین آلات سنگین ،فراوانی مواد اولیه،فراوانی افراد داوطلب برای جذب به این صنعت و روز افزون شدن تقاضا برای این محصول ،آشنایی با این صنعت و در نهایت حمایت از آن به بارور شدن اقتصاد منطقه و در سطحی گسترده ترکشور منجر می شود. گیوه نجف آباد یا همان گیوه ملکی سفید نوک عقابی یکی از صنایع دستی شهرستان نجف آباد است. گیوه تخت آجیده (ملکی)؛ گیوه ای است کف تخت آن با نخ پرک آج خورده است و از استحکام زیادی برخوردار است در زمستان و تابستان و روی یخ و سنگ محکم به زمین می چسبد و در شرایط طبیعی منطقه و نوع فعالیت کوهستانی کارآیی دارد.

چهارمحالی افزود:گیوه نوعی کفش است که رویه آن از نخ پنبهای بافته میشود و آن رویه بر کف چرمی قرار میگیرد که بسیار راحت و مناسب با آب و هوای ایران است و الیاف و مواد اولیهی طبیعی به کار رفته در آن به سلامت پاها کمک میکند. این چرم بعد از اینکه دو ساعت خیسانده شد برای نقاب، کمری و پاشنه گیوه به کار برده می شود. بعد از اینکه پوست گاو جدا شدف کاملا تمیز می شود و درون حوض آبی انداخته می شود. پوست یک ماه در محلول آب و آهک می ماند و بعد از خارج شدن از این محول دو روز در محلول آب، نمک و زاج قرارمی گیرد. سپس در صورت خراب شدن رویه ، رویه آن قابل تعویض است و مجدد می توان از ان استفاده کرد. و یا حتی پیشگیری از زخم شدن پای افراد دیابتی مفید می باشد.

گیوه هایی که دارای کف چرمی هستند معمولا چرم آن ها از زائده های پوست گاو و یا حیوانات دیگری به دست می آید. خرید گیوه در فصل بهار بیشتر است، در ماه های سرد بخصوص دی و بهمن کم ترین توجه و خرید دارد.و در فصل های گرم و خشک به خاطر راحتی پا تقاضای بیشتری دارد. رویه : بیشتر از آباده شیراز خریداری می شود. برای ساختن کفش گیوه، بیشتر مراحل تولید به شکل دستی انجام می شود و از نخ قالی، نخ ابریشم، پارچه، چرم و یا لاستیک برای کف کفش استفاده می شود. زیره لاستیکی بیشتر از لاستیک ساییده شده چرخ خودرو است و تراش آج آنها مبنای علمی ندارد و ارگونومیک نیست. گالش نوعی پاپوش تمام پلاستیکی است که بیشتر در استان های شمالی ایران مورد استفاده قرار می گیرد. و برای اینکه چربی های لازم جذب شود ، آن را در برابر نور آفتاب قرار می دهند.