اینبار کفش ایرانی در بازار چین!

از سوی دیگر کیفیت نامطلوب برخی از تولیدات در مقایسه با استانداردهای جهانی، عدم وجود استراتژیهای بازاریابی جهت صادرات، ضعف در تبلیغات و همچنین نداشتن مدیریت علمی در خصوص راهیابی به بازارهای هدف از جمله مشکلات پیش روی صادرات انواع کفش ایرانی به شمار میرود. از سوی دیگر کیفیت نامطلوب برخی از تولیدات در مقایسه با استانداردهای جهانی، عدم وجود استراتژیهای بازاریابی جهت صادرات، ضعف در تبلیغات و همچنین نداشتن مدیریت علمی در خصوص راهیابی به بازارهای هدف از جمله مشکلات پیش روی صادرات انواع کفش ایرانی به شمار میرود.طبق آمارهای ارائه شده در صنعت کفش کشور ۴۹۴ واحد دارای پروانه صنعتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت مشغول فعالیت هستند که اگر واحدهای تولیدکننده زیره را به این تعداد اضافه کنیم، در مجموع ۵۴۴ واحد به این امر اشتغال دارند. ۸۰۰۰ واحد نیز از اصناف مجوز فعالیت گرفتهاند و از نظر موقعیت جغرافیایی حدود ۹۱ درصد واحدهای فعال در این بخش در پنج استان قم، تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و یزد مستقر هستند.بدین ترتیب ۲۷۸ واحد در حوزه تولید انواع کفشهای ورزشی و چرمی و ۲۱۶ واحد در تولید انواع کفشهای پلاستیکی فعالیت دارند با این وجود همچنان سر راه تولید انواع کفش در ایران مشکلاتی مانند کمبود نیروهای متخصص، نداشتن مدیریت علمی و قدمت ماشینآلات و عدم استفاده از تکنولوژیهای جدید وجود دارد.

می توانیم دلیل کفش نپوشدین را فقر فرض کنیم که به نظر من بعید است، چون من در این جا سه نوع کفش دارم از گران ترین کفش که از چرم گاومیش است تا لاستیک ماشین که ارزان ترین آنهاست و من آن را در روستای ماخونیک از توابع شهرستان سربیشه، استان خراسان جنوبی، پیداکردم. همچنین «علی اژدرکش»، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش ایرانی نیز به شهروند در خصوص بازار کفش ایرانی گفته است: «از نظر تعداد تولید در دنیا ٢٢میلیارد جفت پایپوش در دنیا تولید شده است. درست است شرایط برای تولید کفش ایرانی دشوار است، ولی تلاش برای ایجاد فضا و امکانات لازم ضروری است. وی درباره نقش زنان در هنر کفش دوزی گفت: ما در بعضی زمینه های صنایع دستی می بینیم که زن ها در آن ها نقشی ندارند ولی در کفش های ایرانی حتماً زن ها نقش داشته اند و از وقتی که این کفش ها دارند از بین می روند به همان اندازه هم زن ها شغل هایشان را از دست می دهند، چون رویه و بخش زیبای کفش با هنر گلابتون و گلدوزی زن ها شکل می گیرد.

در کشور ما نیز اشتغالزایی این بخش رقم قابل توجهی را به خود اختصاص میدهد که اگر دولت به حمایتهای لازم از این بخش بپردازد، این امکان وجود دارد که اشتغال در این بخش دو برابر شود. » همان موقع باید از او پرسید: «کارآفرینی هیچ، شما برای حمایت از اشتغال چه کردهاید؟ خوشحالیم که برای خرید کفش فوتبال کودک خود، از برند ایرانی و تولید داخلی حمایت میکنید! به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، امروز در کنار تولید و صادرات محصولات عمده در حوزه انرژی، کشاورزی، صنعتی و غدایی؛ «پوشاک» نیز در سطح جهانی مورد استفاده قرار می گیرد و کشورهایی وجود دارند که با استفاده از این بخش میزان قابل توجهی درآمد ارزی برای خود ایجاد کرده اند.

در اینجا صحبت از کیفیت و ارزش افزوده است. این ١٠میلیارد دلار حاصل تمرکز و تعهد به کیفیت است. این معیارها را با مدلهای کفش موجود در سایت کفش چرم البرز تطابق دهید. علی لشگری عضو هیاتمدیره جامعه صنعت کفش ایران در پاسخ این سوال به خبر نگار اگزیم نیوز گفت: واقعیت این است که فعلا ردیف تعرفه ۶۴ کفش در لیست ترجیحات تعرفهای وارد نشده و در حال حاضر بالابودن تعرفه واردات کفش به این ۵ کشور خود مانعی بزرگ برای کاهش سهم ما محسوب میشود. علی لشگری تصریح کرد: بررسیهای آماری نشان میدهد که ظرفیت بسیار بالایی در اوراسیا برای کفش ایران وجود دارد و در آینده در صورتی که کفش نیز به لیست ۵۰۲ قلم کالایی که اتحادیه اقتصادی اوراسیا برای صادرات ایران ترجیحات تعرفهای، در نظر گرفته، اضافه شود، شاهد بهبود رقم صادرات کفش ایرانی خواهیم بود. از کاربری که در سایت برای شما پاسخ گو میشود سوال کنید واو را در مورد محصول به چالش بکشید.