بی مِهری، کفش ایرانی را از پای درآورد – شرکت حامیان میراث فرهنگی

تا به امروز همه ماشین آلات این کارخانه فروخته شده است و محل کارخانه ها (پارک صنعتی کفش ملی) به انباری تبدیل شده که بخشی از آن در اختیار شرکت خودروسازی سایپاست و بخش دیگر آن تبدیل به انبار کفش شده است. تمامی ماشین آلات این کارخانه فروخته شد و پارک صنعتی کفش ایرانی ملی به انبار تبدیل شد. در زمان تبدیل چرم پوست به کفش باید مراحل مختلفی سپری شود که هزینه های زیادی خواهد داشت. سوله های این شرکت که روزگاری صادرکننده و تامین کننده بزرگ کفش در دنیا بود، اینک به مکانی تبدیل شده که چشم طمع برخی از کارخانه های اطراف برای تصرف آن به انتظار نشسته است. از کفش ملی دیروز و به عبارتی از آن کارخانه های بزرگ تنها نام و نشان فیل مغرور به جا مانده است.

البته امروزه این برند که چندین بار به عنوان تولیدکننده ملی کشور انتخاب شده است، انواع مدل های زنانه و مردانه را روانه بازار می کند. به گفته این بازاری، اکنون برندهایی مشابه ملی و بلا و وین، دیگر در بازار نیست. از دیگر برندهای کفش کوهنوردی می توان به کفش کسری و پایار نیز اشاره نمود. پس از پوشیدن کفش و بستن بند آن، روی یک پای خود ایستاده و با پای دیگر خود به دیوار ضربه وارد کنید. فروشندهای در خیابان سپه درباره کسبوکار خود توضیح میدهد: «زمانی مغازه من به خاطر حضور مشتریان زیاد جای سوزن انداختن نداشت؛ ولی دوسه سالی میشود که مشتری کم شده و اجناس روی دستمان میماند. حتی الان که هوا سرد شده باز هم میتوان در خیابان تعداد زیادی از آنها را پای مردم دید، ولی در تابستان اگر یک خیابان را از اول تا آخر بروید و به کفش آدمها دقت کنید، اسکچرز و طرحهای مشابه آن قطعا خیلی بیشتر بهچشم میآید.

اما استوک کفش های استوک تعویضی را میتوان از آنها جدا کرد و استوک های دیگری را بجایشان گذاشت. از معروفترین برندهای ایرانی تولید کننده محصولات و کفش های چرمی میتوان به چرم مشهد و نوین چرم اشاره کرد. این کار با خرید و واردات دستگاههای مخصوص تولید این مدل کفشها امکانپذیر شده است. در کل، با توجه به قیمت های بالای برندهای خارجی، استفاده از برندهای ایرانی مقرون به صرفه تر است و با محصولات خارجی برابری میکند. انواع کفش های فوتبال ایرانی با بهترین کیفیت ها در بازار تولید شده و به فروش میرسند. لوگوی برند تولید کننده باید به صورت چاپ درجه اول یا چاپ گلدوزی شده است و هنگام شست وشو از بین نمیرود. اگر میخواهید یک کفش فوتبال خوب ایرانی تهیه کنید شما هم باید تلاش خود را برای پیدا کردن بهترین کیفیت انجام دهید!

همه برندها در ایران تلاش میکنند تا این موارد به خوبی در ساخت کفش هایشان رعایت شود. نکته مهم اینجاست که صنعت کفش جز صنایعی محسوب می شود که بازار بسیار خوبی برای فروش دارد و می تواند بستر اشتغال هزاران نفر را در کشور ایجاد نماید. من چندتایی از آنها را از نزدیک دیدهام و تاکید میکنم اگر چه کیفیت کاری که تحویل میدهند کاملا شبیه عکسهای موجود در سایتهای فروش آنلاین یا تبلیغات شل و ول تلویزیونیشان نیست، اما به هر حال قیمت زیادی ندارند. معمولا افراد از سن کودکی مجذوب این ورزش می شوند و از هر زمان و فضایی برای بازی کردن فوتبال استفاده می کنند. این به خاطر آن است که فرم بدنی کودکان با هر جنسیتی که باشد مدام در حال تغییر کردن است و همین باعث میشود که خریدشان دشوار باشد. برای انکه یک خرید عالی و به صرفه داشته باشید باید با ویژگی های هر کدام از آنها و کیفیت تولید کفش هایشان آشنا شوید.