تاریخچه کفش در ایران و انواع آن: انسان نخستین چطور به فکر کفش افتاد؟

البته فعالان صنعت این اعداد و ارقام را چندان قبول نداشته و معتقدند، سهم بالای قاچاق کفش نادیده گرفته شده است. غضنفر عالی از فعالان صنعت کفش در باغ سپهسالار در گفتوگو با صمت از تعرفه ناچیز کفشهای وارداتی به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای بیرونقی این صنعت در کشور نام برده و میگوید: در سالهای گذشته درخواستی از دولت مبنی بر افزایش تعرفه کفشهای وارداتی داشتهایم اما این اتفاق تا به امروز نیفتاد و واردات انواع کفشها به ویژه چینی با تعرفه پایین انجام میشود که صنعت داخل را با مشکلاتی روبهرو کرده است.وی در ادامه میافزاید: در شرایطی که تعرفه واردات دارای تعریف صحیحی بوده و رقم تعرفه بالا باشد به طور حتم واردکننده به دنبال خرید جنس مناسب از چین خواهد بود نه این که هر جنسی با هر کیفیتی را وارد بازار کشور کند. سرکنسولگری (دکتر شیرغلامی) و کنسول جمهوری اسلامی ایران در چین (آقای رجبی) در این نمایشگاه در کنار شرکت کنندگان ایرانی در این نمایشگاه خواهند بود.

صنعت کفش ایران نیز یکی از این صنایع بوده و هست، اما اینبار سی سی راه سخت تر را انتخاب کرده تا کیفیت و زیبایی کفش ایرانی را در مرکز یکی از بزرگترین تولید کنندگان کفش دنیا، به رخ بکشد و پیش قراول صادرات کفش و کیف ایران-تبریز باشد. کفش های اسپرت به رنگ سیاه دارای درجه بندی کیفی و قیمتی می باشند که همین امر سبب می شود که هر شخصی با هر توان و نیازی بتواند مدل هایی از آنها را برای فروشگاه خود انتخاب نماید.بنکداران کفش ،مراکز پخش عمده و دفاتر پخش عمده را می توان به عنوان بهترین عمده فروشان تهران معرفی کرد . صنایع چرم سی سی به منظور معرفی چرم و کفش ایرانی در شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک و متوسط گوانگجو چین ( CISMEF 2019 ) شرکت می کند. آرش خادم، مدیر صنایع چرم سی سی، هدف از حضور سی سی در این نمایشگاه را معرفی ایران و تبریز به عنوان یکی از مراکز اصلی تولید کفش دست دوز عنوان کرد و گفت: محصولات چرم تبریز از جمله کفش دست دوز تبریز، قابلیت جهانی شدن و صادرات را دارند و معرفی این محصولات می تواند به هرچه بیشتر شناخته شدن برندهای ایرانی در زمینه چرم و کفش ایران در جهان و به طبع آن افزایش صادرات این نوع کالا، کمک کند.

از بهترین و با کیفیت ترین برندهای ایرانی tg://resolve? مهندس خادم در باره این سفر و نمایشگاه، قبل از ترک کشور اذعان کردند وارد کردن انواع کالا ها در سالهای قبل کار آسانی بود که گاها به دلیل واردات محصولات کم کیفیت صدمات بزرگی به صنایع داخلی کشور وارد شده است. به این ترتیب، سیستم سنتی کفش جای خود را به نظام جدید کارخانهای داد و هر ماه افراد جدیدتری وارد کارخانه شدند و کارخانه نیز بزرگ و بزرگتر شد و ایروانی با خرید زمینهای اطراف کارخانه را بزرگتر کرد. همچنین صادرات کفش اسپرت از قم به بسیاری از کشور ها انجام می شود، صنعتگران خبره ای را در کارخانه های کفش اسپرت در قم خواهید یافت. من به خیلی از موزه های دنیا به خاطر مجموعه ام، دعوت شده ام، این خاص بودن، تنوع کفش ها و اینکه اینقدر حساب شده از عناصر اطراف برای نیازهاشان استفاده کردند، همگی تنوع قومی و هوشمندی مردمان سرزمین ما را نشان می دهد و من به سهم خودم به آن افتخار می کنم و هر کجای دنیا که می روم با دست پر می روم.

کشتزارهای برنج و شکر، میوه و صیفی جات، پرورش آبزیان و ماکیان و دانههای روغنی تنها بخش کوچکی از صنعت پر رونق کشاورزی گوانگجو است. زیرساختهای گوناگون حمل و نقل بار و مسافر، از جمله فرودگاه، راهآهن، آب راه و بزرگراه، موجب تسهیل رفت و آمد به این منطقه شده است. گوانگجو، منطقه ساحلی آزاد در همسایگی هنگکنگ و ماکائو است و مسیری ۲ ساعته از راه زمین، این شهر را به هنگکنگ وصل میکند. مهمترین صنایع این منطقه ساخت ماشینآلات، کشتیسازی، نساجی، لوازم برقی و خانگی، کامپیوتر، صنایع روشنایی، پتروشیمی، لاستیک و پلاستیکسازی و صنایع کشاورزی است. مدیریت صنایع چرم سی سی با اعلام این خبر گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک و متوسط گوانگجو چین ( CISMEF 2019 ) با حضور شرکت های معتبر بین المللی در حوزه های مختلف در طی اولین هفته تیرماه ۱۳۹۸ در محل نمایشگاه های شهر گوانجو چین برگزار می شود و صنایع چرم سی سی به همراه چند مجموعه تولیدی دیگر داخلی به نمایندگی از صنایع پیشرو ایران، در این دوره از نمایشگاه حضور خواهد داشت.