تولیدی بهترین کفش ایرانی ارزان قیمت برند رها – بازار خرید و فروش انواع کفش

این مردم شناس گفت: تمام استادانی که در این زمینه کار نموده اند شناسایی و برایشان شناسنامه درست نموده ام، یکی دو روز نزد آن ها مانده ام تا از رفتارهای آنها و آثاری که خلق می نمایند درس بگیرم؛ متأسفم از اینکه نسل جدید از آنها فاصله گرفته است، نسل جدید این هنر را به عنوان یک هنر نمی شناسند بچه های روستایی به جای اینکه این تجربه های ارزشمند را یاد بگیرند، موبایل به دست دارند و با یک حالت تمسخری به شغل پدر بزرگ و مادربزرگ هایشان نگاه می نمایند. خرید کفش عمده یکی از مهم ترین خرید ها در تجارت جهانی پوشاک جهان می باشد، که در چند سال اخیر تولید این محصول ارزشمند در ایران رونق بسیار زیادی داشته ، و فقط صادرات سال گذشته عمده کفش به عراق ۱۰۵میلیون دلار ارزش داشته است ، که شرکت کفش تزارمارکت به تنهایی ۵ میلیون از صادرات کفش را به ثبت رسانده است، اما این روز ها خبر بازجویی از کفش های ایرانی سبب کاهش سرعت در صادرات این محصول مهم شده است.

همچنین تحقیقات کارشناسی نشان میدهد که صنعت کفش در میان 71 رسته کاری رتبه 4 را لحاظ ظرفیت اشتغالزایی داراست. عضو هیأت مدیره جامعه صنعت کفش ایران با بیان اینکه تأمین بیش از ۸۵ درصد نیاز کشور به کفش در داخل نشان دهنده کیفیت محصول ایرانی است، گفت: تولیدکنندگان تلاش میکنند با استفاده از ماشینآلات و تکنولوژی جدید و نیروی کار با تجربه محصولات باکیفیت به مصرفکنندگان عرضه کنند. در مورد کفش و اصل بودن چرم قضیه کمی حساستر می شود زیرا شما علاوه بر پرداخت مبلغی برابر با چرم اصل پاهای خود را نیز در برابر آسیب قرار دادهاید. همچنین در ۱۰ سال گذشته بیشترین میزان واردات کفش از نظر واردات وزنی به ۱۳۸۶ مربوط میشود که در این سال بالغ بر ۵۲۵۰ تن کفش به ارزشی حدود ۱۸ میلیون دلار وارد کشور شده است. تولید میشود و سهم کفش با کیفیت ایرانی از تولید جهانی ۹ دهم درصد است و سهم ایران از مصرف جهانی پاپوش یک و یک دهم درصد بوده و سهم واردات نیز ۲۳ و۶ دهم درصد است که چین با تولید ۱۳ هزار و ۴۹۸ میلیون جفت کفش در سال در مقام نخست تولیدکنندگان کفش در جهان قرار دارد.

صوفی خاطرنشان کرد: در ایران به ندرت برند شناخته شده کفشی را می شناسیم که مثل «کفش ملی» در سالیان دور با مدیریت مرحوم ایروانی توانسته باشد، مورد اعتماد مصرف کننده قرار بگیرد. ورزش یکی از سرگرم کننده ترین فعالیت های بدنی روزانه است، به ویژه ورزش هایی که پیاده روی نامیده می شوند. از آنجا که پاهای شما در طول روز بسیار فعال هستند ، متورم و بزرگتر می شوند ، بنابراین کفش های خود را شب بخرید تا مشکلی ایجاد نشود. اما در این سالها از نظر واردات کفش هم وضعیت نسبتا یکنواختی را طی کردهایم. هرچند در ایران هم هیچگونه حمایتی نمیشود. بر اساس اعلام گمرک ایران از محل صادرات کفش سالانه حدود ١٢٠میلیون دلار درآمد دارد.

به گزارش جی پلاس؛ محمد عرب وضعیت تولید کفش در سال جاری را بسیار خوب توصیف و اظهار کرد: با توجه به افزایش نرخ ارز مردم به خرید کفشهای ایرانی روی آوردهاند. این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران ضمن ابراز امیدواری به اینکه مردم برای خرید عید در مسیر حمایت از کالا و نیروی کار ایرانی محصولات داخلی مصرف کنند، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال سال خوبی برای تولیدکنندگان کفش نبوده و بازار شهریورماه و زمستان، آنها را دلشاد نکرده، امیدشان به بازار شب عید است. در این زمان محمدرحیم ایروانی، پیشکسوت صنعت کفش، کفش ملی را راهاندازی کرد. اما در سالهای گذشته صنعت کفش کشور در حوزه صادرات با مشکلات متعددی مواجه بوده که از جمله آنها میتوان به واردات قاچاق غیر مجاز انواع کفش اشاره کرد. ثروت کلانی که صنعت کفش در صورت حمایت مصرفکنندگان به راحتی میتواند روانه جیب مردم کشورمان کرده و تعداد زیادی از ایرانیها را صاحب شغل کند.