خرید 38 مدل گیوه مردانه لاتی، ملکی، و کردی باکیفیت و [اصل] با قیمت ارزان

گیوه ابریشمی قهوه ای و مشکی (ترکیبی) برای سفارش از طریق واتس اپ کلیک کنید برای سفارش از طریق ت.. گیوه پایپوشی است سبک، بادوام و مناسب برای راهپیماییهای طولانی در مسیرهای ناهموار و با توجه به این خصوصیات، اغلب افراد پیدایش آن را به روزگارانی بسیار دورتر از پیدایش سایر انواع پایپوشها نسبت دادهاند و همین امر باعث شده تا تاریخچه پیدایش گیوه با افسانهها پیوند بخورد. چون کفه کلاش کاملا پارچهای است و رویه آن نیز نخ است، پا داخل آن عرق نمیکند و با توجه به خاصیت اسموزی کلاش، رطوبت داخلی کلاش از طریق پارچه و نخ به بیرون هدایت میشود که این موضوع باعث میشود ضمن جذب رطوبت پا نیز خنک شود و این خاصیت را در هیچ پایافزاری نمیتوان دید. نوعی از کفش است و آن را کفش جامگی نیز گویند. و مهمترین قسمت، قسمت زیرین گیوه است که فقط نوع گیوه ملکی دارای قسمتی اضافه در کف خود دارد که به رنگ سیاه یا بنفش است و از نخهای محکم به هم تنیده شده، ساخته شده است.

اینجا کارگاه استاد عبدالله گلی معروف به عبدالله گله یکی از آخربن تولید کنندگان گیوه سنجان است او این افراد رو دور هم نگه داشته، و هر روز نگران بیکار شدنشان هستند در حالی که گیوه های تولید کارگاه او جهانی شده و نشان و تقدیر از یونسکو هم گرفته. موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت آن است که از نظر زیستمحیطی هیچ نوع آلودگی محیط بعد از استفاده آن ایجاد نمیشود، چون مواد مصرفی آن کاملا طبیعی است و در خاک کمتر از یکسال تجزیه و به عناصر طبیعی خود تبدیل میشود در حالی که سایر پایافزارها چند سال طول میکشد که تجزیه شود.

اخبار صنعت چرم و کفش – این ها جوان ترین افرادی هستند که با مشارکت هم این گیوه دوزی چرم را تولید می کنند، زن ها در خانه قسمت رویی گیوه را می بافند و مردها کف چرمی گیوه را به اصطلاح خودشون تخت آجین می کنند، به این صورت که با استفاده از درفش و سوزن بزرگ و نخ پنبه ای کلفت تمام کف چرمی را به صورت منظم می بافند، گیوه دوزی چرم که روزگاری در خارج از اراک و استان مرکزی هم هواخواه زیادی داشته، جالبه که تخت کف گیوه کاملاً از چرم درست میشه در حالی که در بیشتر نقاط ایران از نوار های پارچه ای به هم فشرده استفاده می شده.

به این ترتیب که پود آن از این پارچهها و به شکل نوارهایی نازک تهیه میشود و تار آن از پوست گاو است، همچنین پنجه و پاشنه تخت را نیز از پوست گاو تهیه کرده و بعد از اتصال تار و پود به هم، دور آن را حاشیه زده و اضافات آن را میبُرند و تخت درست میکنند که به آن «تخت کهنهای» یا«تخت ملکی» میگویند. 1-پارونی(parûni)؛از پارچه رنگ شده فتیله درست می کند،از مهارت کمتری برخوردار است،به عبارتی در مرحله شاگردی گیوه کشی می کند. تنها دو مرحله ساخت دارد زيرا كهمرحله اتصال دو بخش رويه و زيره كلاش همزمان با بافت رويه صورت گرفته و به عبارت ديگر رويه كلاش به زيره آن بافته مي شود. کلاش تنها پایافزاری است که دارای خط تقارن است به این معنی که چپ و راست برای آن نیست و برای حفظ این فرم و مدل باید هرچند مدت کلاش را راست و چپ یا چپ و راست پا کرد.