دردسرهای قاچاق برای کفش ملی/ مردم عراق از کفش ایرانی استقبال کردند

ایروانی دوباره زمینی با وسعت ۴۰۰ متر را خریداری کرد و پارک صنعتی کفش ملی را در دهه ۵۰ افتتاح کرد. شخصی به نام رحیم ایروانی در یکی از سالهای دهه ۳۰ به کشور چکسلواکی سفر کرد. یکی از علت هایی که کفش رها طرفدار بیشتری نسبت به کفش های دیگر دارند نقص بزرگ جنس کفش هاست. در مورد حوزه های مرتبط، مختلف و مادر کفش و کتونی نیز به همین روال می باشد.به همین علت تولید کنندگانی هم که در تهران و حومه هستند بیش از دیگر تولیدکنندگان هستند. مدیریت صنایع چرم سی سی با اعلام این خبر گفت: شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع کوچک و متوسط گوانگجو چین ( CISMEF 2019 ) با حضور شرکت های معتبر بین المللی در حوزه های مختلف در طی اولین هفته تیرماه ۱۳۹۸ در محل نمایشگاه های شهر گوانجو چین برگزار می شود و صنایع چرم سی سی به همراه چند مجموعه تولیدی دیگر داخلی به نمایندگی از صنایع پیشرو ایران، در این دوره از نمایشگاه حضور خواهد داشت.

وی با اشاره به سابقه 27 سال تولید کفش ایرانی گفت: همیشه روند صعودی واردات کفشهای چینی به صنعت تولید کفش داخلی ضربه زده است و در صورتی که ارگانهای مسئول از تولیدکنندگان کفش حمایت لازم را صورت میدانند، واردات کفش چینی برای ما مشکلی به وجود نمیآورد. جباریان در پاسخ به این سئوال که نگران حضور برندهای خارجی در فضای مجازی نیستید؛ گفت: عمده آنچه در برخی سایتها، کانالها و فضای مجازی تحت عنوان کفش خارجی تبلیغ و فروخته میشود، تولیدات ایرانی وبه اصطلاح های کپی است. جلیلی اعلام کرد: حسن کفش های ایرانی این است که علاوه بر رعایت اصول زیبایی شناسی، ارگونومی و آناتومی پا، کاربردی هم هستند.

حمیدرضا نبیزاده فعال حوزه تجارت اظهار کرد: رقابت بخش مهمی از هر بازار است و در صورتیکه رقابت از بین برود، فضا برای جولان کالای بیکیفیت آماده میشوند. محمد عرب مدیرکارخانه تولید کفش اظهار کرد: تولید ما در چند سال گذشته خوب بوده و حتی توانستیم خط تولید خود را ارتقا دهیم. در سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۳۶ مشارکت با شرکت ولکو بههم خورد و شرکت ملی به صورت مستقل کار خود را ادامه داد. شهر بدون زمستان گوانگجو دارای تاریخ و فرهنگی غنی است که قدمت آن به بیش از ۲۸۰۰ سال پیش باز میگردد. در بازارهای داخلی حدود 75 تا 80 درصد انواع پاپوشها در داخل کشور تولید شده و ما سهمی بالا از بازار را در دست داریم اما با این حال ظرفیتهای تولیدی ما به شکل 50 درصدی در حال حرکت هستند و اگر ساماندهیهای لازم صورت بگیرد، امکان افزایش حجم صادرات نیز مهیا خواهد شد.

با حضور صنایع چرم سی سی در نمایشگاه گوانگجو چین: مخاطبان جهانی با کفش دست دوز ایرانی آشنا می شوند. چرم جانتا در مقالات متنوع و جامع به بررسی برندهای چرمی در کشورهای فعال در این حوزه پرداخته است. متأسفانه صادرات ایران در حوزه کفش تنها به 120 میلیون دلار به کشورهای همسایه محدود میشود. صنعت کفش ایران نیز یکی از این صنایع بوده و هست، اما اینبار سی سی راه سخت تر را انتخاب کرده تا کیفیت و زیبایی کفش ایرانی را در مرکز یکی از بزرگترین تولید کنندگان کفش دنیا، به رخ بکشد و پیش قراول صادرات کفش و کیف ایران-تبریز باشد. از شمال ایران تا جنوب ایران، از سردترین تا گرمترین نقطه کفش مناسب آن اقلیم دوخته شده است.