فروشگاه اینترنتی کیف و کفش رنو ایران

گیوه بافی از صنایع دستی روستای سنجان از توابع اراک است که اصالت و کیفیت آن برای دو دوره در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ از سوی سازمان جهانی یونسکو به تایید رسیده است. در حال حاضر تنها در برخی از شهرستانها و روستاها از آن استفاده میشود. البته در حال حاضر مشتریانی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و حتی کشورهایی همچون آلمان و آمریکا نیز از خریداران عمده گیوه سنجان هستند. برخلاف اینکه درگذشته اکثریت آقایان از گیوه استفاده میکردند، در حال حاضربیشترین خریداران گیوههای تولید ما خانمها هستند. برای این کار از ‹‹چوکله››که قطعه چرمی را دور آن می پیچنند استفاده می شود،بعد از پایان این مراحل بر روی تخت گیوه آب می پاشند و با مشته آن را می کوبند با صاف شود. استفاده از نخ پنبه ابی در این نوع گیوه باعث معروفیت آن شده و ویژگی خاصی به آن بخشیده است به نوعی که پا در آن عرق نمی کند.

گیوه راست و چپ ندارد و بهدلیل استفاده از نخ و بافتی پارچهای، پا در آن عرق نمیکندو این ویژگی ها باعث تشویق مشتری به خرید گیوه می شود. 11-بعد از اتمام مراحل قبل استاد کار با درفش پرگاماسم جای بخیه کشی را سوراخ می کنند و این سوراخ را دور تا دور تخت گیوه را در بر می گیرد،بعد از آن کارگر بخیه کش دور تا دور گیوه را با موی بز بخیه کشی می کند،این بخیه کشی علاوه بر اینکه پایه دوخت رویه گیوه را تشکیل می دهد دور فتیله ها را هم می دوزدو مانع جدا شدن آنها از یکدیگر می شود،بعد از این اطراف بخیه توسط استادکار به فاصله 1سانتیمتر بریده می شود و آن را کتیرا مالی می کنند و همچنین به غضروف های سر و ته گیوه میخ می کوبند تا بعد از خشک شدن محکم کردند و سائیده نشوند. دنده ها را به دسته های ده جفتی تقسیم کرده، سه دسته از آنها را کنار هم می گذارند و سپس با درفش نوک پهن به نام بلگه آنها را سوراخ می کنند و با وسیله دیگری به نام دلیل یا دوآل که یک رشته باریک از چرم شتر است، از دنده ها عبور می دهند و آنها را به هم می دوزند.

اگر کهنه ای که برای تخت کشی استفاده شود به رنگی غیر از مشکی باشد، آن را با جوهر نیلی رنگ می کنند و وسیله دیگری به نام الیمندی را داغ کرده در امتداد رشته های دوآل می مالند و خطی براق در سرتاسر تخت می اندازند. 2 – گستردن آن روی زمین. سپس با مشته آهنی، این باریکه ها را که دنده نام دارد، م یکوبند تا لایه ه کاملا تا بخورد و روی هم بخوابند. سپس این رویه را بر روی یک قالب کفش چوبی و یا طلقی و پاستیکی میکشد. گیوه باف از بالای رویه گیوه با چند رج که دور سر نخ بافندگی می اندازند، آغاز می کند و سپس ردیفها را پشت سر هم به آن اضافه می کند.

گيوه ملكی یا گیوه بخیتاری: اين نوع گيوه دارای رويهای نفيس و گران قيمت بوده و نوك (پنجه) درازی دارد این نوع گیوه از لحاظ کیفیت یکی از بهترین انواع گیوه ها بوده که بیشتر با نام «گیوه ملکی» , شناخته می شود و عمده تولید آن در شهرهای شهرکرد و بروجن صورت می پذیرد. گیوه دوخته شده در این دو شهرستان از لحاظ کیفیت یکی از بهترین انواع گیوه ها بوده، که بیشتر با نام گیوهملکی شناخته میشود. در گذشته ای نه چندان دورنام گیوه دوزی با نام این دو شهرستان عجین شده بود. همه ما می دانیم که گیوه پای پوشی از سبک ، با دوام ومناسب برای راه پیمای های طولانی در مسیر های ناهموار که از دو قسمت کفه و روی تشکیل میشود و روی آن از نخ پنبه ای یا ابریشمی می باشد از این رو می توان ادعا کرد که گیوه کلاش هورامی از خنک ترین کفش های دنیا به شمار می رود.