قیمت گیوه کلاش مردانه در تهران – مرکز خرید و فروش انواع گیوه

1-پارونی(parûni)؛از پارچه رنگ شده فتیله درست می کند،از مهارت کمتری برخوردار است،به عبارتی در مرحله شاگردی گیوه کشی می کند. 16-“گوده گیر” (godæ gir)ابزاری است آهنی و از قسمت تیزی آن که در سمت قوس بیرونی است استفاده می شود،تیزی این ابزار را روی فتیله ها در کنار مسیر تسمه و درست مماس با آن قرار می دهند با مشته روی آن می کوبند که مسیر تسمه ها مشخص شود و فتیله ها در این قسمت به هم فشرده می شوداین کار از جابه جا شدن تسمه های درون فتیله ها و در نتیجه شل شدن کف گیوه جلو گیری می کند،وقتی که گوده گیر به کار برده می شود ‹‹قوتله›› را در زیر تخت گیوه قرار می دهند به طوری که تسمه تابیده شده زیر گیوه در شکاف قوتله قرار بگیرد. ۲. كف كلاش كه به آن در محل ژيرهيكهوش گويند و از تكههاي پارچه متقال كه پهروگفته مي شود، ساخته شده و نمايانگر استعداد و خلاقيت ابداع كننده آن است.

باید به این نکته نیز دقت نمود و محل اتصال زیره و رویه را به دقت مشاهده نمود. 2-پیکه نه گیر(pykænægir)کسی که دارای تخصص و مهارت است و به مرحله استادی نزدیک می باشد او بخش میانی کار و به عبارتی بخش اتصال فتیله ها را انجام می دهد و تخت گیوه را برای مرحله نهایی که به دست استاد کار انجام می گیرد آماده می کند. استاد و معمولا صاحب کارگاه است،برش وپرداخت و تکمیل تخت گیوه و به طور کلی موارد حساس و دقیق کار را انجام می دهد. پر گاماگیر(prgamagir)؛فردی است که وظیفه دوختن سوراخ های گیوه که توسط استاد کار دور تا دور تخت گیوه ایجاد شده است را بر عهده دارد این کار برای اتصال تخت گیوه به رویه آن انجام می گیرد.مراحل کسب مهارت در گیوه کشی به این صورت است که شاگرد ابتدا ‹‹پارونی››سپس‹‹پیکه نه گیر››و سر انجام‹‹کلاشگر››یا استاد می شود ،استاد کسی است که تنها در صورت لزوم همه مراحل یک تخت گیوه را به انجام برساند.

11-“چوکله” (oklæĉ) ابزاری است 12 سانتمتری با قطر 1/5سانتیمتر به شکل استوانه ای از آن برای اهرم کردن و کشیدن تسمه ها استفاده می کنند،این ابزار معمولا از جنس چوب است گاهی به جای آن از یک تکه استخوان بز استفاده می کنند. رویهی کفش به دو دسته: 1- رویهی بافته شده با نخ پنبه­ ای 2- رویهی بافته شده با نخی از جنس ابریشم، تقسیم می ­شود. همچنین، با توجه به نوع نخ مورد استفاده در تولید این کفش و نحوه اتصال زیره و رویه، می توان آن را به دسته های گوناگونی طبقه بندی کرد. 4-پیکه نه گیر؛در این مرحله فتیله ها با درفش سوراخ می شوند و هر دسته سوراخ شده را به پیکه نه می کشند،وقتی همه فتیله ها به اندازه یک وجب وسه انگشت که اندازه تقریبی یک گیوه معمولی است به پیکه نه سوار شد،یک قطعه غضروف را برای مهار کردن فتیله ها بر سر میله پیکه نه فرو می کنند،پس از خشک شدن از پیکه نه در آورده شده و به دو قسمت تقسیم می شود با نخی آنها را به هم می بنند و برای استاد کار آماده می شود.

20-گیره”پیکه نه” (gîræ æænpêk)وسیله ای ساخته شده ازچوب است ،فتیله ها را در دسته های زیاد در لایه آن قرار می دهند که با فشار خشک شود و خالت خود را برای همشه حفظ کند. 11-بعد از اتمام مراحل قبل استاد کار با درفش پرگاماسم جای بخیه کشی را سوراخ می کنند و این سوراخ را دور تا دور تخت گیوه را در بر می گیرد،بعد از آن کارگر بخیه کش دور تا دور گیوه را با موی بز بخیه کشی می کند،این بخیه کشی علاوه بر اینکه پایه دوخت رویه گیوه را تشکیل می دهد دور فتیله ها را هم می دوزدو مانع جدا شدن آنها از یکدیگر می شود،بعد از این اطراف بخیه توسط استادکار به فاصله 1سانتیمتر بریده می شود و آن را کتیرا مالی می کنند و همچنین به غضروف های سر و ته گیوه میخ می کوبند تا بعد از خشک شدن محکم کردند و سائیده نشوند.