معرفی برترین برندهای چرم ایران معرفی برترین برندهای چرم ایرانی

صنعت کفش در تمام دنیا، صنعتی اشتغالزا محسوب میشود که کشورهای مختلفی مانند چین، آمریکا، هند و بسیاری کشورهای دیگر، به آن توجه ویژه دارند. سالانه حدود 500 میلیون دلار کفش قاچاق وارد کشور میشود که این کفشها از کشورهای مختلفی همچون چین و ایتالیا به بازار ما راه پیدا میکنند. متوسط آمار واردات رسمی طی 5 سال گذشته برابر 13.5 میلیون دلار و متوسط آمار واقعی طی همین مدت 308.6 میلیون دلار تخمین زده میشود. در کفشهای رسمی ظاهر کفش مهمتر از راحتی آن است؛ از همین رو در ساخت این کفشها معمولا از چسب گرم برای اتصال کفی با رویه استفاده میشود. تبریز بعنوان پایتخت چرم و کفش کشور است (برای اطلاعات بیشتر در این مورد، میتوانید به مصاحبه تصویری تیم تولید محتوای فروشگاه اینترنتی نیازکو با کفش سی سی مراجعه کنید؛ چراکه مؤسس برند کفش سی سی، حاج محمدحسین خادم بعنوان پدر کفش ایران نامیده شده است و وجود چنین برندها و چنین افرادی در تبریز، این شهر را شایسته این عنوان کرده است).

با این حال، اکنون میتوان در چنین بازاری همچنان به کفشهای ایرانی توجه کرد و به دیدگاه منفی مردم نسبت به محصولات ایرانی پایان داد. وی از برنامهریزی برای تدوین استاندارد پای ایرانی خبر داد که با همکاری دانشگاه و سازمان صنایع کوچک با نمونهگیری از بیش از یک میلیون پا انجام خواهد شد. پس از سفرهایی که ناصرالدینشاه به فرنگ داشت، نوع جدیدی از اروپا به ایران وارد شد. در بازارهای داخلی حدود 75 تا 80 درصد انواع پاپوشها در داخل کشور تولید شده و ما سهمی بالا از بازار را در دست داریم اما با این حال ظرفیتهای تولیدی ما به شکل 50 درصدی در حال حرکت هستند و اگر ساماندهیهای لازم صورت بگیرد، امکان افزایش حجم صادرات نیز مهیا خواهد شد.

البته برخی تولیدکنندگان ایرانی حتی به فکر صادرات نیستند و برخی نیز با اینکه قصد صادرات کفش ایرانی را دارند، اما از استراتژی بازاریابی و دانش تبلیغاتی مناسبی برخوردار نیستند. رشد نرخ بی سابقه مواد اولیه لازم برای تولید کفش که از سوی پتروشیمی ها تولید میشود نیز دلیل دیگر کاهش صادرات کفش ایرانی در یکی دو سال اخیر است. کهن چرم با تولید کیف های رسمی، ست های اداری، طرح های هخامنشی و سبکی کلاسیک شناخته شده است. جباریان میگوید، در همین مدت کوتاه ٤ شهر استان به حرکت جمعی بازاریهای تبریز پیوستهاند و تولیدکنندگان کفش استان خراسان هم که از این حرکت آگاه شدهاند، از حرکت تبریزیها اعلام حمایت کرده و گفتهاند، به زودی این طرح را در استانشان به اجرا درمیآورند. بهترین روش برای خرید این محصول خرید کردن به صورت آنلاین می باشد که نیازمندان می توانند با مراجعه کردن به سایت های فروش کفش مورد علاقه خود را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنند.

کفش تبریز که از دیرباز به لحاظ کیفیت و تنوع و دوام زبانزد ایران بوده و حتی به گواه تاریخ بسیاری از تولید کنندگان اروپایی جهت یادگیری نحوه تولید کفش به تبریز سفر می کرده اند. برای مثال، ۸۰ درصد حجم صادرات کفش ایرانی به کشورهای عراق، افغانستان و آذربایجان است که از سال ۹۶ کاهش خود را شروع کرد. وی مشکلات بیمه و پرداخت مالیات را از مهمترین مشکلاتی دانست که دامنگیر این صنعت شده و یادرآور میشود: همه این مشکلات از سویی و قبضه بازار ازسوی کفشهای قاچاق چینی و ترک منجر به سرگردانی این صنف و پسروی بیش از پیش نسبت به گذشتهها شده است. امروزه کفش های ورزشی خارجی با قیمت های مختلف در بازار ایران وارد می شوند که در صورت اصل بودن می توانند بهترین گزینه برای این افراد باشد. البته امروزه این برند که چندین بار به عنوان تولیدکننده ملی کشور انتخاب شده است، انواع مدل های زنانه و مردانه را روانه بازار می کند.