مهجوریت صنعت کفش ایرانی(مهندس امین رشیدی) – کار از نو

فعال حوزه تجارت تصریح کرد: به عنوان مثال بازار کفش ایران را در 20 سال گذشته بررسی کنیم خواهیم دید که این بازار در ابتدا در اختیار کفشهای داخلی بیکیفیت بود و پس از آن شاهد واردات کفشهای چینی در حد گسترده بودیم اما این کفشهای چینی هم کیفیت بهتری نداشت. وی اضافه کرد: در چند سال اخیر برندهای اروپایی هم به این بازار ورود کردند و این موضوع موجب شد، تا عرصه برای واردات کالاهای بیکیفیت تنگ شده و تولیدکننده ایرانی نیز خود را با شرایط هماهنگ سازد و بتواند کالاهای باکیفیتتری تولید کنند. مدلهای ایرانی کفشهای اسکچرز عموما بین ۷۰ تا ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارند و اگر این روزها سری به بازار کفش زده باشید، میبینید که این قیمتها برای یک جفت کفش خیلی هم عالی است. علاوه بر آن پیش از انکه کفشی برای او بخرید باید از سایز اصلی و فرم کلی پاهای کودک خود مطلع باشید تا هنگام پوشیدن کفش احساس راحتی داشته باشد.

این پژوهشگر گفت: کفش هایی که در تخت جمشید هست پاشنه پنهان دارند، چیزی که به تازگی مد شده است، ولی در ایران از دوره قاجار به بعد بیشتر کفش پاشنه بلند دیده می گردد، چون از اروپا و یا روسیه به ایران آمده بود و جنبه مد پیدا نموده بود ولی قبل از قاجار هم خصوصاً سوار کاران در تخت جمشید و یا در دوره ساسانیان به ناچار باید پوتین های پاشنه دار می پوشیدند تا هنگام سوار شدن پاشنه به رکاب گیر کند و بتوانند خودشان را بالا بکشند. تولید کفش با این ۳برند در کشور آغاز شد و کمکم توسعه پیدا کرد. اگر انتخاب شما چرم طبیعی باشد برند چرمی که انتخاب می کنید اهمیت بیشتری پیدا می کند. در خرید چرم دو تصمیم مهم وجود دارد: 1) چرم طبیعی یا چرم مصنوعی؟

این برند روی مجلل بودن محصولاتش متمرکز و مأموریت خود را تبدیل چرم طبیعی به محصولی لوکس تعریف کرده است. مجموعه پاما، از گذشته تا به امروز انواع گوناگونی از کفشهای ایرانی اسپرت را تولید کرده است. بعد از سال ۱۳۵۷، ایروانی این کودکان را که در آن زمان ۱۴ تا ۱۶ ساله بودند، با خود به خارج از کشور برد. کفش ملی در آن زمان به بیش از ۱۴ کشور صادر میشد. این نوع کفش با کیفیت از کشورما به کل دنیا صادر می شود زیرا نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا طرفداران زیادی دارد. انتخاب یک برند معتبر در محصولات چرمی همواره دغدغه مشتریان بوده است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت محصولات مارال چرم همانند برندهای لوکس چرمی بالا می باشد.مارال شرایط و جشنواره های ویژه را برای رفاه مشتریان و جلب رضایت آنان جهت خریدی به صرفه قرار داده است.

نوین چرم نیازهای طرفداران استایل های رسمی همچنین غیر رسمی و اسپرت را با گوناگونی طرح ها در کلکسیون های متعدد خود پوشش داده است. این مجموعه با همکاری برند های خارجی و شناخته شده جایگاه ویژه ای در اذهان مردم سراسر جهان به خود اختصاص داده است. شرکت اوکاباشی امروزه جایگاه بسیار خوبی در صنعت کفش آمریکا داشته است. نوین چرم با هدف تولید و داشتن جایگاه ویژه در صنعت چرم در حوزه ی طراحی با طراحان خبره خارجی نیز مشارکت داشته است. برند چرم مشهد در سال ۱۳۷۵ در شهر مشهد و با هدف ارائه محصولات مرغوب در صنعت چرم تأسیس شد.