هنر گیوه دوزی؛ یادگاری از ایران باستان

گيوه ملكی یا گیوه بخیتاری: اين نوع گيوه دارای رويهای نفيس و گران قيمت بوده و نوك (پنجه) درازی دارد این نوع گیوه از لحاظ کیفیت یکی از بهترین انواع گیوه ها بوده که بیشتر با نام «گیوه ملکی» , شناخته می شود و عمده تولید آن در شهرهای شهرکرد و بروجن صورت می پذیرد. و یا حتی پیشگیری از زخم شدن پای افراد دیابتی مفید می باشد. بعد از خشک شدن با داغ کردن پیه و چربی های آن را جدا می کنند. درفش ها در خاکستر داغ قرار می گیرند تا با داغ شدن راحت تر از میان نوارها عبور کنند. اگر درفش قلابی نباشد یعنی سوزنی باشد، آن را به صورت سوزن در می آورند. و با درفش وسط آن ها را سوراخ می کنند و دوال چرمی را از ان رد کرده و نوارها یه هم دوخته می شود.

ابتدا ته اندازی انجام می شود که به طور تجربی توسط بافنده مساوی با اندازه پهنای دور تا دور ۲ انگشت اشاره و وسط در کنار هم با تعداد دانه بافته شده می باشد. در رج بعدی ابتدا ۳ دانه در رج اول و بعد ۴ دانه در رج دوم و به همین شکل رو به بالا اضافه می شود تا به ۶۰ رج برسد. 7- اضافه کردن اعداد به نام هایی که سابقه ثبت دارند پذیرفته نمی شود و در صورت استفاده اعداد در نام های جدید پیشنهادی باید نگارش آن ها به صورت حروفی باشد. 6-آماده کردن پوست؛که به صورت نوار هایی درمی آورند،در آب می خیسانند و با لبه تیز چاقو از آن موزدایی می کنند. و برای اینکه چربی های لازم جذب شود ، آن را در برابر نور آفتاب قرار می دهند.

گيوه، پای افزار تابستانی ایرانیان، نوعی کفش نرم، سبک، خنک است که رویۀ آن از نخ پنبه ای تابیده و زیر آن از چرم و لته و لاستیک است که تمام مراحل ساخت آن با دست انجام میشود و از جمله صنایع دستی استانهای کردستان، کرمانشاه، ایلام ، فارس ، همدان ، قزوین ،زنجان و در مناطق کردنشین مانند ایلام کرمانشاه،کردستان و آذربایجان غربی با نام کلاش شناخته میشود . هنر گیوهبافی به همراه تختکشی گیوه در اکثر روستاها و شهرهای ایران از جمله استان قزوین فعالانی داشته است. گیوه نوعی پاپوش سنتی است که در شهرهای مختلف ایران تولید می شود. سپس در حضو دیگری از محلول آب و آهک انداخته می شود و ۳ الی ۴ روز یکبار آن را خوب زیر و رو می کنند.

بعد از اینکه پوست گاو جدا شدف کاملا تمیز می شود و درون حوض آبی انداخته می شود. پوست یک ماه در محلول آب و آهک می ماند و بعد از خارج شدن از این محول دو روز در محلول آب، نمک و زاج قرارمی گیرد. دوال ها را چندین بار رد می کنند تا وصل شدن ها به خوبی انجام شود. تا محلول همه جای آن را به خوبی بپوشاند و به آن برسد. در اصل رنگ کفش سفید است و با دو رنگ دیگر روی آن طرح یک چشم بافته شده است که روی دو لنگه کف هم با یکدیگر متفاوت است.این نوع از طراحی کاملا یک گیوه متفاوت از نظر ظاهری را به وجود آورده است. خرید گیوه در فصل بهار بیشتر است، در ماه های سرد بخصوص دی و بهمن کم ترین توجه و خرید دارد.و در فصل های گرم و خشک به خاطر راحتی پا تقاضای بیشتری دارد.