کانال کفش ایرانی – معرفی بهترین و جدیدترین کانال های تلگرام کفش ایرانی

نسل جوان روستایی این کفش ها را کمتر می پوشند که جای تعجب است، چون این کفش ها و لباس های محلی بخشی از هویت آن هاست و ما داریم بسیار از فرهنگمان فاصله می گیریم. این گروه از ابتدا با توجه به شرایط بازار در زمینه تولید انواع کفش های چرمی اسپورت، راحتی و مجلسی با استفاده از جدیدترین مدل های روز و همچنین با به کارگیری ماشین آلات و کادر مجرب و همکاری متخصصان شرکت های ایتالیایی و ترکیه فعالیت و توان کیفی واحد را به سطح برون مرزی رسانیده و به جهت پیشبرد اهداف کیفی و کمی خود موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ISO 9001 از شرکت توف نورد آلمان شد. به گفته وی، اما مغازههای سطح شهر بیش از ۱۰ میلیون دلار جنس خارجی به فروش میرسانند.رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز در همین رابطه افزود: این اختلاف بین آمار رسمی گمرک و میزان فروش کالای خارجی نشاندهنده ورود قاچاق به کشور است.

وی برای داشتن طراحان مناسب در صنعت کفش پیشنهاد میکند: طراحان فعلی این صنعت دارای سن بالایی بوده و بیشتر سالهای عمر خود را صرف طراحی انواع مدلهای کفش کردهاند و امروز نمیتوانند چون گذشته در این صنعت حضور داشته باشند در نتیجه باید طراحانی با تحصیلات آکادمبک تربیت کنیم تا بتوانند براساس استانداردهای روز دنیا طراحی کنند. به گزارش ایرانجیب به نقل از صمت، امروز صنعت کفش ما بر مبنای تولید کارگاهی است به عبارتی تیراژ تولید اندک بوده، محصولات دارای تنوع نیستند، تغییر مدلها به کندی و با هزینه هنگفت انجام میشود و در این شیوه تولیدی، پژوهش از جایگاهی برخوردار نیست.فعالان این صنف معتقدند ارزش نیروی انسانی یا سرمایه انسانی بالاتر و با ارزش تر از داراییهای سرمایهای بوده و گردش مالی کارگاه پایین است به شکلی که نظام مدرن بازاریابی و فروش بسیار سنتی بوده و این صنعت به شکل کجدار و مریز به حیات خود ادامه میدهد.پیش از این رئیس اتحادیه کفاشان دستدوز گفته بود دریافت مالیات ارزش افزوده مهمترین مشکلات این صنف بوده و در حالی بسیاری از تولیدکنندگان امسال نتوانستند با بیش از ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت کنند که قاچاق کفش به داخل کشور مشکلات بسیاری برای این صنف به وجود آورده به شکلی که آمار رسمی گمرک نزدیک به ۸میلیون دلار واردات کفش در یک سال گذشته را اعلام کرده است.

به عبارتی ورود چینیها در حوزه کفش و نرخ اندک اجناسشان در ازای کیفیت پایین، عرصه را برای تولیدکنندگان کفش ایرانی به ویژه کفش چرم دستدوز تنگتر کرده است. غضنفر عالی از فعالان صنعت کفش در باغ سپهسالار در گفتوگو با صمت از تعرفه ناچیز کفشهای وارداتی به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای بیرونقی این صنعت در کشور نام برده و میگوید: در سالهای گذشته درخواستی از دولت مبنی بر افزایش تعرفه کفشهای وارداتی داشتهایم اما این اتفاق تا به امروز نیفتاد و واردات انواع کفشها به ویژه چینی با تعرفه پایین انجام میشود که صنعت داخل را با مشکلاتی روبهرو کرده است.وی در ادامه میافزاید: در شرایطی که تعرفه واردات دارای تعریف صحیحی بوده و رقم تعرفه بالا باشد به طور حتم واردکننده به دنبال خرید جنس مناسب از چین خواهد بود نه این که هر جنسی با هر کیفیتی را وارد بازار کشور کند. عضو هیات مدیره اتحادیه کفش دست دوزان در ادامه با بیان اینکه ۳ بار مالیات برای تولیدات خود پرداخت میکنیم یادآور میشود: مالیات و عوارض زیاد و اینکه بسیاری از این مواد اولیه تولید این محصول در کشور وجود ندارد همه مشکلاتی است که بر سر راه این صنعت وجود داشته و دارد.وی با بیان اینکه تولیدات صنعت مکانیزه نیست ادامه میدهد: مکانیزه بودن تولیدات این صنعت میتواند در نرخ تمام شده کالا و ارتقای کیفیت آن نقش بسزایی داشته باشد این در حالی است که بسیار انگشت شمارند تولیدکنندگانی که نیمه مکانیزه (نیمه استاندارد) مشغول به فعالیتاند و مابقی به شکل سنتی مجبورند از نیروی انسانی که هزینه بر است استفاده کنند.

وی مشکلات بیمه و پرداخت مالیات را از مهمترین مشکلاتی دانست که دامنگیر این صنعت شده و یادرآور میشود: همه این مشکلات از سویی و قبضه بازار ازسوی کفشهای قاچاق چینی و ترک منجر به سرگردانی این صنف و پسروی بیش از پیش نسبت به گذشتهها شده است. قیمت کفشهای نیلا بسته به مدل و کاربرد متفاوت است، به طوری که همه اقشار جامعه میتوانند به خرید محصولات این برند فکر کنند. شیوه تولید در صنعت کفش نگرانی فعالان اقتصادی را برانگیخته به شکلی که قطبهای تولید کفش در ایران همچون شهرهای تبریز، اصفهان، مشهد، شیراز، کرمان نیز بر مشکلات این صنعت تاکید دارند زیرا ادامه این روند بر اشتغالزایی هزاران نفر تاثیرگذار است. خیابان سپه و پاساژ افتخار از مراکز اصلی فروش کفش در اصفهان به شمار میروند. مراکز معتبر محصول مورد نظر را برای مشتریان خود اماده می کنند تا مشتریان محترم این محصول را با قیمت ارزان خرید کنند و از ان برای مدت زمان طولانی استفاده کنند.