کفش ملی ایران بر پای روسها

این نوع کفش ها بعضا از کیفیت ساخت پایین و ظاهر گول زننده برخوردار هستند که امکان آسیب های مختلف به پا و مشکلات سلامتی افراد را ایجاد می نمایند. البته تبلیغات گول زننده برخی از این شرکت ها مبنی بر کیفیت کفش ها گول زننده است و ممکن است متریال به کار رفته در آن ها چیزی که در تبلیغات به آن اشاره می کنند نباشد. بسیاری از افراد با توجه به اهمیتی که برای سلامتی و ظاهر خود دارند سعی می کنند مبلغ بیشتری را جهت خرید کفش ورزشی هزینه کنند تا از با کیفیت ترین کفش برخوردار شوند. قطعا هر فردی برای خرید کفش پس از کیفیت ، ظاهر و شمایل آن برایش از اهمیت بالایی برخوردار است. به گفته «شعله جلیلی خیابانی» که خودش شاید ۲۰۰ جفت کفش داشته باشد؛ «قدیمیترین کفشهای ایرانی یکی متعلق به مرد نمکی از دوره ساسانیان در ۱۴۰۰ سال پیش است که البته آن پوتینِ چرمی بود.

با توجه به نکات ارائه شده می توان گفت سازندگان کفش های ایرانی راه طولانی جهت استقبال افراد دارند و می بایست مسیر خود را به سمت کیفیت و طراحی روز تغییر دهند تا بتوانند دید مشتریان را به سمت خود جذب نمایند. به این ترتیب، مسیر جدیدی در صنعت کفش ایران آغاز شد. ولی شرکت اوکاباشی به مسیر خود ادامه داد تا نسل جدید خانواده در آن تحولات جدیدتر را آغاز کند. با توجه به اینکه تورم و گرانی در کشور بیداد می کند مردم تمایل بسیار زیادی به خریدن کفش های ایرانی ارزان قیمت پیدا کرده اند به همین دلیل گروه تولیدی و بازرگانی تیپاش کفش هایی با قیمت بسیار مناسب را تولید می کند تا همه افراد بتوانند با قیمت مناسب کفش هایی با کیفیت را خریداری کنند.

یک فعال حوزه کفش مشهد میگوید: هر کالای بی کیفیتی را به اسم کفش وارد کشور میکردند؛ کفشهای چینی یک هفته گارانتی ندارد اما هرکسی بخواهد تولید داخلی بخرد فروشنده موظف است کار را شش ماه گارانتی کند. کفش های ورزشی ساخت ایران و یا ساخت سایر کشور ها؟ تولید داخلی یکی از بهترین روش ها برای خارج شدن ارز از کشور و رونق اقتصادی می شود. شعله جلیلی که در یکی از بزرگترین موزههای کفش دنیا در تورنتو کانادا با عنوان «باتا» (Bata Shoe Museum) با بیش از دو هزار جفت کفش در سه طبقه و همچنین موزه رومَنس در ۸۰۰ کیلومتری پاریس در فرانسه ـ با هدف احیای روستاهای گردشگری و همچنین شهرت کفش آن در فرانسه ـ، موزه کلارک در ۲۰۰ کیلومتری لندن در انگلیس ـ که آن هم روستایی کوچک است ـ و موزههای گاوچرانان و سرخپوستان آمریکا جلساتی داشته و پژوهشها و گنجینهاش شایسته توجه دانسته شده، نگران آن است که اگر برای برگزاری نمایشگاه در این موزهها، بلایی بر سر مجموعهاش بیاید، هیچ حمایت حقوقی ندارد.

اما موضوع خرید کفش ورزشی خارجی و اصل چیزی است که افرادی که از بودجه مناسب برخوردارند و همچنین ظاهر و بروز بودن کفش از اهمیت بالایی برای آن ها برخوردار است متفاوت از دو نوع بالا می باشد. امروزه کفش های ورزشی خارجی با قیمت های مختلف در بازار ایران وارد می شوند که در صورت اصل بودن می توانند بهترین گزینه برای این افراد باشد. ۶- انعطاف کفش عنصر مهمی در پیادهروی و راحت بودن پا در آن است. اگر قصد دارید برای پیادهروی و دویدن کفشی تهیه کنید، قطعا کف کتونی مورد نظر شما نباید صاف و صیقل باشد، زیرا این امر سبب میگردد در زمان استفاده از آن لیز بخورید. در طراحی کفش های این برند از الگوی هندسی معماری فارسی الهام گرفته شده است. جدیدترین برند کفش چرم ایرانی که در سال ۱۳۹۸ شروع به فعالیت کرد، برند نیلا است.