گيوه سنتی انواع گوناگوني دارد

او بخش میانی كار و به عبارت دیگر بخش اتصال فتیله ها را انجام میدهد و تخت گیوه را برای انجام كار نهایی كه به دست استاد كار انجام میگیرد آماده میكند. یکی از آن ابیات چنین است: تا کی ز دست بینیت ای غول گیوه کش از روی این و آن به ملامت خجل شوم به قول مولف چراغ هدایت، اغلب لغت نویسان این بیت را شاهد در معنی «کفش داری» آورده اند که ظاهرا از روی قیاس است و اصلی ندارد. این مربی و تولیدکننده هنر گیوهبافی تصریح کرد: تولیدات ما بهصورت انبوه وارد بازار جهانی نشده ولی مشتریان زیادی داریم که تولیدات ما را وارد بازار جهانی میکنند.

ما برای شناخت بیشتر نیاز به حمایت داریم که اگر اتاق بازرگانی صنایعدستی با ما همکاری کند ما باکمال میل آماده همکاری هستیم. اگر دقت کرده باشید یکی از مهمترین بیماری های پای ورزشکاران نام دارد که عبارت از یک عفونت شایع و مسری قارچی پوست پا که اصولی درمانی آن جدای از شستن ، نضافت و… گفت با گیوه نماز نباشد درویش دریافت گفت اگر نماز نباشد گیوه باشد. گیوه را می توان بدون جوراب و با جوراب پوشید. گیوه پاافزار سنتی ایرانیان بوده و هنوز هم، به خصوص در روستاها، شان خود را حفظ کرده است. پوتین ها و کفش های چرمی جای خود را به کفش های سبک تر و خنک تر می دهند که گیوه ها نمونه ای از این پاپوش های خنک هستند و از بهترین و مناسب ترین نوع پاپوش برای سلامت پاها می باشند. 1.مدل و رنگ گیوه خود را انتخاب نمایید و طبق سایز کفش معمول خود شماره پای خود را اعلام کنید و هر گاه مشاهده نمودید که طبق شماره کفش خود گیوه ای را پوشیدید و به پای شما تنگ بود بدانید که گیوه تولید شده استاندارد نیست و رویه گیوه با زیره آن همخوانی ندارد.

نخ استفاده شده برای گیوه باید از جنس ابریشم و یا پلی استر باشد و از ضخامت نخ مناسب برای بافت رویه آن استفاده شده باشد، تا دوام بیشتری داشته باشد و پرز ندهد و آسیب نبیند. تنها دو مرحله ساخت دارد زيرا كهمرحله اتصال دو بخش رويه و زيره كلاش همزمان با بافت رويه صورت گرفته و به عبارت ديگر رويه كلاش به زيره آن بافته مي شود. این هنرمند گفت: گیوه نوعی پایپوش سنتی است که قدمتی دیرینه دارد و در گذشته در بسیاری از شهرهای مختلف ایران که آب و هوای خشک داشتند تولید شده است. براساس بسیاری از اسناد، گیوه از نام توسط شخصیت افسانهای – ایرانی شاهنامه یعنی «گیو» گرفته شده است. به گونه ای که هم اکنون توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس شواهد موجود اين وضعيت تا زماني كه انسان با شكار آشنا شده است ادامه داشته و برگ و پوست درختان همان گونه كه تنها لباس او بوده اند.

تنها پاپوش وي هم محسوب مي شده اند. گیوه مارکت – تفاوت اين گيوه سنتی با ملكي در اين است رويه آن درشت باف بوده و كف آن هم تخت چرمی بخيهدار میباشد. همچنين رويه اين نوع گيوه از نخ ابريشمی رنگين بافته میشود و گاهی نيز با منجقدوزی همراه است . گیوه نوعی پای افزار است كه رویه آن را از ریسمان و نخ پرگ یعنی ریسمانهای پنبهای بافته و زیه یا ته آن را گاه از چرم و غالباً از لتههای بهم فشرده و در هم كشیده میسازند. گیوه کرمانشاهی ؛ که نوک پهن است و زیر چرم ستبر. گیوه ساده زیره چرم پاشنه دار محصولی کاملا دست دوز توسط هنرمندان گیوه دوز زنجانی است. در كار گیوه كشی بطور كلی از سه نیروی فشاری – كششی و ضربه ای استفاده میشود و ابزارهائی كه در این صنعت دستی به كار میرود در جهت استفاده از این سه نیرو است و در پارهای موارد به منظور نگهداری و مقاومت پا هم به كار گرفته میشود و كلیه این نیروها از طریق دست وارد میشود.