گيوه و گيوه كش

19-“پواز”(pwaz) ابزاری است از به شکل گوه از جنس چوب بلوط که برای شیار انداختن میان تسمه ها در قسمت میانی تخت گیوه استفاده می شود. 4.نخ تابیده شده از موی بز؛برای بخیه کاری روی تخت گیوه که رویه گیوه بر آن بافته می شود به علت تولید زیاد،کمبود این نخ از نواحی دیگر تامین می شود. 2.کتیرا؛برای آهار دادن و منسجم کردن فتیله ها کف گیوه بیشتر از سنندج وارد می شود. پارچه نخی؛که باید ابتدا رنگ و سپس رشته رشته و بعد از آن تبدیل به فتیله شود. اورامانات:منظور از اورامانات در این تحقیق منطقه ای در غرب کشور که شامل شهرستانهای پاوه،روانسر،جوانرود،ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه و قسمتی از شهرستانهای کامیاران و مریوان در استان کردستان می باشد. همچنین نوعی گیوه به نام “کلاش هورامی” در اورامانات کرمانشاه توسط گیوه بافان هورامان با تکههای پارچه به هم دوخته شده با روده دام، بافته میشود. در باره شیوه تولید گیوه زیره ای اهالی اورامانات معتقدند که گیوه ابتدا از چرم بوده است وسپس تغییرات اساسی در آن داده شده و پشم بافته شده و پارچه جای چرم را می گیرد و اخیرا نخ کارخانه ای نیز به دلیل هزینه کمتر و دوام بیشتر جای پشم گوسفند را گرفته است.

گیوه رویه ابریشمی؛ بیش از 50 سال است که در شهر کرمانشاه معمول شده و در کنار نان برنجی جزء سوغاتیهای کرمانشاه محسوب میشود، رویه آن از نخ ابریشمی الوان تهیه میشود و درحال حاضر به علت عدم ورود نخ ابریشم از خارج از کشور و هزینه بالای تهیه آن ویسکوز، پرلون و نخ پلاستیکی جایگزین آن شده اند، این نوع گیوه به عنوان کفش خانگی و بیشتر زنانه است. کاربرد خانگی دارد و بیشتر بانوان از آن استفاده میکنند. در کار گیوه کشی به طور کلی از سه نیروی فشار،کششی و ضربه ای استفاده می شود و ابزارهایی که در این صنعت دستی به کار رفته اند،در جهت استفاده از این سه نیرو هستند. 2-“مشته” (ætmoŠ)از آهن ساخته شده است و حدود سه کیلو گرم وزن دارد ،طول آن تقریبا 16سانتمتر و قطر کف آن دود5/5سانتیمتر است،بیشتر مشته ها ساخته آهن گران روستایی “حجیج” می باشد و برای کوبیدن فتیله و جا های که احتیاج به نیروی ضربه ای است از آن استفاده می شود.

3-درفش(wŠærd)ابزاری است که دسته آن خراطی شده و قسمت کارای آن از فلز است طول قسمت کارای آن 15/5سانتیمتر و عرض نوک آن 1سانتیمتر است از این ابزار برای سوراخ کردن فتیله ها،سوراخ کردن سر و ته تسمه چرمی و بریدن فتیله های و نیز در مواقع کوبیدن و شکل دادن به قسمت غضروفی سر و ته گیوه استفاده می کنند،در مورد آخر، درفش را در قسمت غضروفی باقی می گذارند تا هم به عنوان دسته از آن استفاده کنند و هم موقع کوبیدن و منسجم کردن مانع بسته شدن سوراخ تعبیه شده در غضروف شود. اگر درفش از نوع قلابی باشد، نوک آن را به شکل کارد در می آورند. 7-تسمه کشی؛تسمه آماده شده که طول آن 180سانتیمتر است به یک سوزن از طریق تنها سوراخ یک سر آن وصل می شود.

این سوزن ها برای راحتی کار اندکی خمیده هستند ،در انتهای هر کدام از آنها یک تکه نخ پرگ موم زده از سوراخ سوزن عبور داده شده و گره خورده است سر دیگر این نخ به بخیه دوزی گره خورده می خورد هر دوتا از این سوزن ها به سر و ته یک تکه نخ بخیه دوزی که از موی بز تابیده شده و طول تقریبی آن 160سانتیمتر است گره می خورد. از نکات منحصربه ­فرد کلاش این است که پای چپ و راست ندارد. در صورتی که میخواهید این کفش زیبا را خریداری کنید، بهتر است برخی نکات مهم و ضروری را در رابطه با آن بدانید.