گیوه را می توان بدون جوراب.

اگر گیوه ای تنگ باشد، باید آن را شیت و قالب کرد تا گشاد شود. با توجه به این مه هر نوع از گیوه ها دارای رویه و کفی مختلفی هستند هرنوع از آن ها در لیست قیمت های متفاوتی قرار می گیرند. در گذشته ساکنان روستاهای ایران که کار هر روزه آن ها عبور از مسیرهای سنگلاخ و پر پیچ و خم و انجام کارهای مربوط به کشاورزی و دامداری بوده به وفور از این پای پوش تابستانی سبک و بادوام استفاده می کردند. از طرف دیگر، زیره کفش نیز از تنها از چرم یا لاستیک ساخته میشود و هر دو قسمت با استفاده از روشهای مختلف کاملاً به یکدیگر گره میخورند. معروفترین کفش که از قدیم در نقاط مختلف ایران مورد استفاده قرار گرفته گیوه است. این دو نوع گیوه برای سلیقه های مختلف طراحی و ساخته شده اند. نرمی قابل حس در این نوع پاپوش و هم چنین نمای ظاهری زیبای آن، از عواملی هستند که موجب رواج خرید و فروش آن گشته اند.

رویه گیوه از دو جنس نخ ابریشم و نخ پنبه تولید شده و قابل شست و شو است. قسمت رویه از الیاف ترکیبی پنبه و ابریشم تشکیل شده و در بافت آن هم از رنگ های متنوع ثابت استفاده شده است. گیوه یا پاپوش یکی از صنایع دستی کشور است که در استان هایی مانند کرمانشاه، کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری و زنجان رواج دارد و از دو قسمت کفه و رویه تشکیل می شود.. گیوه هایی که در کشور ما تولید می شود نمونه های مختلفی دارد. در هنگام انتخاب سایز دقت داشته باشید که سایز کفش اسپرت خود را انتخاب کنید . سایز مناسب- از آنجا که رویه گیوه بسیار نرم و منعطف است اگر گیوه کیپ پایتان هم باشد اشکالی ندارد. در هنگام انتخاب سایز دقت داشته باشید سایز کفش اسپرت خود را انتخاب کنید. راحتی و در عین حال دوام از مشخصههای یک گیوه خوب است.

قسمت زیره هم از پلی اورتان با ضخامت 3 سانتیمتر ساخته شده که دوام و راحتی خوبی دارد. قسمت کفی هم از مواد لاستیکی مصنوعی با ضخامت 3 سانتیمتر ساخته شده که دوام و راحتی خوبی دارد. این کفش از دو قسمت مجزا تشکیل شده که رویه و زیره هستند و به خوبی به یکدیگر دوخته شدهاند. گیوه از مواد مختلفی تشکیل شده است. به این ترتیب رویه و کفی جوراب تحت فشار قرار می گیرند و بعد از نیم ساعت شکل قالب به خود می گیرند. امروزه این پای پوش زنانه به دو شکل و طرح در بازار وجود دارند.

به دلیل استقبال افراد از رنگ و طرح های زیبایی که امروزه در تولید گیوه به کار می رود فروش فراوانی دارند. گیوه کلاش حاصل دسترنج و زحمات تولید کنندگانی است که در مناطق کرد نشین وجود دارند. قیمت گیوه زنانه عمدتاٌ تاثیرپذیر از جنس رویه و یا زیره گیوه و هم چنین طرح به کار گرفته شده در آن است. نخ استفاده شده برای گیوه باید از جنس ابریشم و یا پلی استر باشد و از ضخامت نخ مناسب برای بافت رویه آن استفاده شده باشد، تا دوام بیشتری داشته باشد و پرز ندهد و آسیب نبیند. برای ایجاد یک محصول صادراتی و قابل رقابت با برندهای معتبر دنیا تمامی معایب و ایرادات موجود در گیوه ابتدا شناسایی و با تغییراتی آن ها را برطرف کردیم. لذا خریداران محترمی که در تهران یا سایر شهر ها، قصد خرید و تهیه این محصول را دارند، می توانند اقدامات لازم را به عمل آورند.