گیوه را می توان بدون جوراب.

از بهترین مدل های پاپوش مردانه برای استفاده در فصل گرما گیوه کف چرمی مردانه است. تفاوت اصليش با ساير انواع گيوه دراين است كه درتخت آن تنها از تكه هاي كهنه پارچه كه در اصطلاح به آن لتهای گويند ،استفاده مي شود. و برای اینکه چربی های لازم جذب شود ، آن را در برابر نور آفتاب قرار می دهند. بعد از خشک شدن با داغ کردن پیه و چربی های آن را جدا می کنند. بعد از اینکه پوست گاو جدا شدف کاملا تمیز می شود و درون حوض آبی انداخته می شود. و شفره را روی تخت می کشند تا سطح تخت علاوه بر هم تراز شدن از ریش ریش شدن و جدا شدن تار و پود پارچه جلوگیری شود و اطراف آن مرتب باشد. علاوه بر فواید ذکر شده در بالا، قیمت گیوه سنتی نیز بسیار مناسب است. گیوه نوعی پای افزار است كه رویه آن را از ریسمان و نخ پرگ یعنی ریسمانهای پنبهای بافته و زیه یا ته آن را گاه از چرم و غالباً از لتههای بهم فشرده و در هم كشیده میسازند.

و با درفش وسط آن ها را سوراخ می کنند و دوال چرمی را از ان رد کرده و نوارها یه هم دوخته می شود. درفش ها در خاکستر داغ قرار می گیرند تا با داغ شدن راحت تر از میان نوارها عبور کنند. برخلاف اینکه درگذشته اکثریت آقایان از گیوه استفاده میکردند، در حال حاضربیشترین خریداران گیوههای تولید ما خانمها هستند. سپس در صورت خراب شدن رویه ، رویه آن قابل تعویض است و مجدد می توان از ان استفاده کرد. و وقتی این ۹ رج کامل شد آخرین رج آن هم تراز است و در یک خط صاف هستند. پارچه ابتدا به صورت نواری بردیه شده و سپس بسته به پهنای تخت این نوارها پشت سر هم مرتب قرار می گیرند.

ابتدا ته اندازی انجام می شود که به طور تجربی توسط بافنده مساوی با اندازه پهنای دور تا دور ۲ انگشت اشاره و وسط در کنار هم با تعداد دانه بافته شده می باشد. زیره از چرم یا لاستیک ساخته میشود، اما رویه آن با استفاده از نخهای ابریشمی رنگارنگ که گاه توسط کارهای گلدوزی تزئین شده، به صورت بسیار ریز بافته میشود. وی در پاسخ به این سؤال که چطور به سمت این هنر رفتید، اظهار کرد: از کودکی وقتی هنری را میدیدم و متوجه میشدم که توانایی انجام آن را دارم شروع به تمرین میکردم و برای انجام آن با آزمون و خطا پیش میرفتم تا به نتیجه برسم. در نهایت بعداز اتمام این رج ها روی رج یکی به آخر یک رج زنجیره بافی می شود.

گیوه پاپوش تابستانی، با دوام و سبکی است که می تواند یکی از بهترین سوغات های شهرستان باشد. این مهم برای جلوگیری از صدمه زدن به نخ در حین دوختن است. اگر درفش از نوع قلابی باشد، نوک آن را به شکل کارد در می آورند. روند ثبت کردن شرکت ها از اواخر سال 93 از روش سنتی و حضوری به روش اینترنتی و غیرحضوری تغییر یافته و ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر کشور موظفند به منظور تسریع در این چرخه ، ثبت شرکت ها و هرگونه تغییرات در شرکت ها را تنها از طریق اینترنتی انجام دهند. دوال ها را چندین بار رد می کنند تا وصل شدن ها به خوبی انجام شود.