گیوه را می توان بدون جوراب.

گیوه را می توان بدون جوراب و با جوراب.. همچنین از این طریق میتوان گیوهی مورد نظر خود را سفارش داد و آنگونه که مورد پسند است، خرید کرد. با این حال شرکاء در صورت تمایل مجازند در حین تاسیس شرکت ، آن را برای مدت معین تاسیس نمایند. گیوه یکی از پای پوش های قدیمی که روزگاری به خصوص در فصل تابستان مورد استفاده فراوان قرار می گرفت، در سال های اخیر به سبب رواج کفش های چرمی و غیر چرمی و جایگزین شدن آن ها به جای پای افزارهای قدیمی در اکثر مناطق ایران رونق و اعتبار دیرین خود را از دست داده است.

در سالهای اخیر و با استقبال دنیای مد از گیوه، این پاپوش سنتی به یکی از رایجترین انتخابهای طرفداران صنایع دستی تبدیل شده است. گیوهی این استان همواره یکی از کالاهای مهم در بخش ارز آوری بوده و بهترین مدل گیوه کرمانشاه جهت صادرات، به کشورهای عراق و ترکیه و از آنجا به اروپا فرستاده میشود. در گذشته این رویه بهوسیله زنان هنرمند بافته میشده است. گیوهی کرمانشاه در کنار استانهای دیگری مانند زنجان، فارس، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری و مناطقی از استانهای شمالی که گالش میسازند، معروف است. گیوه، در کنار زیبایی و جلوهی خاصی که دارد، یک کفش بسیار سبک و مناسب برای فصول گرم سال بهشمار میرود و به همین دلیل نیز تقاضای بسیار زیادی برای آن وجود دارد.

تولید گیوه در روستاهای منطقه کرمانشاه و کردستان بیشتر به نوع خاصی از گیوه مربوط میشود که تخت آن کهنهای است و به نام گیوه «زیره ای» یا «کلاش» شهرت دارد. گیوه تخت چرمی؛ این گیوه بهتدریج جایگزین گیوه تخت آجیده شده و کف آن یک تکه از چرم گاومیش است که به اندازه پا در سایزهای مختلف بریده میشود و رویه آن همچون گیوههای دیگر سوزنی است. گیوه زیرپارچهای (مراکز قدیمی تولید این گیوه، هجیج و نودشه است. نوعی گيوه تزئينی و تشريفاتی است كه تخت آن چرمی يا لاستيكی است اما بافت اين تخت بسيار ظريف مي باشد. نوعی گیو. عالی که در کرمانشاه سازند . نوعی پای افزار که رویه آن را ازریسمان و نخ پرگ یعنی ریسمانهای پنبه ای بافته و زیره یا ته آن را گاه از چرم و بیشتر از لته های بهم فشرده و درهم کشیده سازند. باید به این موضوع نیز اشاره کرد که هر کدام از انواع دیگر گیوههای کرمانشاه، مزیتهای خود را دارند و در شرایط خاص محیطی مورد کاربرد هستند.

این پاپوش بسیار زیبا و کاربردی، دوام بالایی دارد و یک گزینهی بسیار مناسب برای پیادهرویهای طولانی مدت در فصول گرم سال محسوب میشود. همه ما می دانیم که گیوه پای پوشی از سبک ، با دوام ومناسب برای راه پیمای های طولانی در مسیر های ناهموار که از دو قسمت کفه و روی تشکیل میشود و روی آن از نخ پنبه ای یا ابریشمی می باشد از این رو می توان ادعا کرد که گیوه کلاش هورامی از خنک ترین کفش های دنیا به شمار می رود. به همه این نخ ها موم عسل می زنند تا محکم شود. قبلاً تخت گیوه ها فقط به رنگ سفید بود. گیوه تخت آجیده (ملکی)؛ گیوهای است که کف تخت آن با نخ پرک آج خورده است و از استحکام زیادی برخوردار است در زمستان و تابستان و روی یخ و سنگ محکم به زمین می چسبد و در شرایط طبیعی منطقه و نوع فعالیت کوهستانی کارآیی دارد.