گیوه ساده زیره چرم پاشنه دار – سوغاتی گیوه ساده زیره چرم پاشنه دار

گیوه نوعی پاپوش تابستانی، سبک، بادوام و مناسب برای راهپیمایی های طولانی، ویژه مردان روستایی و از جمله صنایع دستی مناطقی از ایران است. برای گیوههای طرح جدید (تخت چرمی و پلاستیکی) شامل میخ پوست دباغی شده، پاشنههای لاستیکی، کف لاستیکی، چسب، پوست نری گاو، پارچه نخی و موی بز میشود. پیه برای اینکه به درفش ها یا نوارهای باریک پوست مالیده شود و ضمن کار اصطکاک را از بین ببرد. گیوههای تولیدی ما مناسب برای سن نوزاد هشته ماهه تا مرد و زن ۷۰ تا ۸۰ سال است. اطلاعات زیادی از پیشینهی ساخت گیوه در دست نیست اما به اعتقاد مردم کُرد کلاش پیشینهی هزار ساله دارد و برخی پژوهشگران با استناد به شاهنامهی فردسی معتقدند که گیو وقتی برای بازگرداندن سیاوش و و مادرش به ترکستان رفت هفت سال در آن دیار سرگردان بود و چون برای راهپیمایی خود نیاز به پای­ افزار با دوام، سبک و خنک داشت گیوه را به وجود آورد و بعدها همه کسانی که چنین ویژگی­ه ایی را از پاپوش انتظار داشتند گیوه را انتخاب کردند و در رهگذر قرون و اعصار تغییراتی در آن به ­وجود آوردند.

این دانشآموخته کارشناسی ارشد رشته طراحی پارچه و لباس که حدود ۲۰ سال است در مراکز دانشگاهی شهرهای مختلف تدریس دارد بهعنوان یک فعال صنایعدستی علاوه بر کاربردی کردن دوختهای سنتی ایران این روزها به عنوان یک کارآفرین، گیوهدوزی را در قزوین زنده کرده است و به تولید آن میپردازد. زیره گیوه بچه گانه، از جنس پلاستیک درجه یک می باشد.. صندل چاروق توری کفش چاروق در مدل های بچه گانه، دخترانه و زنانه تولید می شود و مدل مردانه فقط دمپا.. تختی که پارچه در ساختمان آن بکار رفته در فرهنگ آباده به آن شیوه می گویند. گفته میشود که زیباترین طرحهای این پاپوش سنتی، در آباده (شهری بین شیراز و اصفهان) ساخته شده است. گیوه پلاستیکی سفید در سایزهای 39 تا 46 تولید می شود.

گیوه زیره چرمی پلاستیکی سفید گیوه در سایزهای 39 تا 55 تولید می شود. گیوه پلاستیکی طوسی در سایزهای 39 تا 46 تولید می شود. وی گفت: در شهرهای مختلف با توجه به شرایط آب و هوایی، سبک زندگی و طبقه اجتماعی و فرهنگی جوامع و سلایق مردم آن اجتماع چند مدل گیوه بافته میشد به همین دلیل مواد مصرفی برای هر مدل فرق دارد و این تفاوتها باعث انوع بافت گیوهها شده است. هنرمندان ما در رقابت با دیگر طراحان جهان موفق به فروش طرح های خود در سایت آمازون برای طراحی روی تیشرت شده اند. ما برای شناخت بیشتر نیاز به حمایت داریم که اگر اتاق بازرگانی صنایعدستی با ما همکاری کند ما باکمال میل آماده همکاری هستیم. جنس گیوه از نخ میباشد به همین دلیل مانند تمامی لباس هایی که ما استفاده میکنیم باید قابل شست و شو باشد.

روحی در پایان گفت: تولیدات ما هم بهصورت عمده و هم بهصورت تکفروش به اغلب شهرهای ایران ارسال میشود. استفاده می شود که استفاده از مصنوعات غیر طبیعی در ساخت گیوه خود نشانه ضعف و قیمت پایین آن در بازار است. استفاده از گیوه، شما را در جمع دوستانتان به فردی متمایز و خاص تبدیل خواهد کرد و شخصیت شما را هنردوست وبا پرستیژ نشان خواهد داد. همچنین زیره های به کار رفته تهیه شده از برند ترکیه زیلان، که تولید شده با بالاترین استاندارد های جهانی و بهترین مواد اولیه میباشد، استفاده از مواد اولیه مرغوب و اندازه استاندارد باعث میشود با راه رفتن طولانی مدت شما احساس خستگی و اذیت شده توسط کفش را نداشته باشید. در این مقاله قصد داریم این نکات را خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.