گیوه چگونه ساخته می شود؟

در این بخش آموزش بافت گیوه را می خوانید. برای آموزش بافت گیوه که در این مطلب در نظر گرفته ایم، می توانید بافت را تا جایی ادامه دهید که از هر سمتی ۱۹ دانه باقی بماند، اکنون بافت را تا انتهای کار ادامه دهید و به سراغ بافت قسمت کناره های پاپوش بروید. اکنون ادامه دادن بافت این قسمت سلیقه ای بوده و به اینکه می خواهید رویه پاپوش تا کدام قسمت پا را بپوشاند، بستگی دارد. گیوه یک پای افزار قدیمی، راحت و سازگار با آب و هوای معتدل ایرانی است که البته با زحمت فراوان تهیه شده و حاصل دست رنج چندین نفر،اعم از زنان و مردانی است که هنرمندانه کوشیده و با هنر و سلیقه و البته مهارت فراوان خود کفشی را آفریدند که با داشتن خصوصیاتی چون خنک، سبک و قابل شستشو بودن در بین افرادی همچون روستاییان و کشاورزان پذیرفته شده و سالهای متمادی از گذشته تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است.

همانطور که در این مقاله نیز گفتیم، برای خرید انواع گیوهی زیبا و باکیفیت میتوانید به فروشگاه اینترنتی صنایع دستی وچری مراجعه و انواع مختلف این محصول را با قیمتی بسیار مناسب تهیه کنید. این پای افزار از ساده ترین مواد تهیه شده و با سادهترین روشها نیز ساخته و پرداخته میشود. وی با اشاره به انواع گیوه گفت: بهترین و معروفترین گیوهای که در ایران تولید میشود و خیلی از مردم آنرا میشناسند «گیوه ملکی» است که گرانترین نوع گیوه در ایران محسوب میشود و سازندگان آن بسیار انگشتشمار هستند. چنانچه فعالیت شما با یکی از موارد این لیست مطابقت داشته باشد باید برای اخذ مجوز آن اقدام نمایید.

اگر این نکات در تولید یک گیوه، رعایت شده باشد می توانید با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهید و از کیفیت گیوه خود مطمئن باشید و سال های سال از آن استفاده نمایید و از تاثیرات مثبت آن بر کمر درد و پادرد و زانو درد لذت ببرید. ناصر در دوم اسفند سال 1310، در تهران، در خانهای واقع در خیابان مولوی، کوچه طوافها، مقابل باغ فردوس، پا به عرصه گیتی گذاشت. جمعیت این شهر بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۲۰٬۱۲۰ نفر و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۰۹ میلادی ۲۰٬۴۳۸ نفر می باشد. این گیوه در قدیم در شهرهای تویسرکان و نهاوند که جز استان کرمانشاه بودند متدوال تر بود، و مهمترین منطقه تولید این گیوه در قدیم شهر کرمانشاه بوده که این پای افزار به گیوه کرمانشاهی ملکی معروف است. در استان های کردستان، ایلام چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و زنجان تولید گیوه رواج دارد همچنین تولید گیوه در شهر سنجان استان مرکزی نیز رواج دارد.

از لحاظ تاریخی به زمان حضور نخستین قوم بختیاری در این استان بازگردد. محمود رفیعیان در رشته گیوهدوزی سرگرم فعالیتاند. شامل میشد اما در حال حاضر در شهرکرد و بروجن تعداد معدودی کارگاه گیوهدوزی و رویهبافی فعالیت دارند. هركدام ازاین هنرها از قدمت چندهزار ساله برخوردارند؛ گرچه در طول تاريخ اين مناطق دست خوش كشمكش ها شده است، اما هنوز ريشه هاي اين هنرها در بين مردمان اين ديار خشك نشده و از رونق خاصي برخوردار است. گيوه بافي از هنرهايي است با قدمتي 15000 ساله که آثار باقي مانده از گيوه هاي پيرشهريار، درشهر باستاني اورامان بر قدمت آن دلالت مي كند. و از قدمت چند صدساله سرچشمه می گیرد. کلاه کج کارد (کشکارد) : سر آن کج و شبیه داس است تا در پشت کار که چرم باشد، قرار گیرد و آن را بتراشد. نخ تابیده شده از موی بز برای بخیه کاری دور تخت گیوه که رویه گیوه به آن بافته می شود؛ ولی چون مواد تولید شده در محل بخصوص در روستای نودشه که تولید زیاد است کفاف مصرف کار را نمی دهد، کمبود آن را از نقاط دیگر بخصوص از روستاهای اطراف و شهرهای کرمانشاه، سنندج، همدان و …