10 برند ایرانی در صنعت کفش را بشناسیم

برند چرم درسا به تولید محصولات فاخر و بسیار لوکس شناخته شده است که مخاطبان آن جز اقشار مرفه جامعه هستند. طراحی و تولید مبلمان و لوازم خانگی چرمی زیبا تحت فعالیت خانه درسا شناخته شده است. برند چرم درسا در سال ۱۳۷۰ با تولید ملزومات چرمی فعالیت خود را آغاز کرد. اگر به دنبال کفشی هستید که در طی فعالیت های روزانه ی خود بدون آنکه صدمه ای به پاهایتان وارد شود از آن استفاده کنید، می بایست هنگام انتخاب کفش مواردی را در نظر بگیرید. در گذشته تفاوت مذاهب و یا اختلافات اجتماعی و طبقاتی را از روی کفش ها می شد فهمید، کتابی می خواندم که به یک گروه از اقلیت های مذهبی حکم شده بود که باید کفش هایشان را تا به تا بپوشند که معین باشند و به این طریق بتوانند آن ها را تحقیر نمایند و یا کفش پرت کردن به سمت کسی، خودش یک فرهنگ و مفهومی دارد که در ایران و مخصوصاً در قسمت کرد نشین وقتی کسی از نظر اجتماعی نمی تواند حقش را از کسی بگیرد کفشش را به سمت او پرت می نماید.

همه این ها دباغی هایشان با هم فرق دارد، برای کفش هم همینطور است و قسمت های مختلف بدن حیوانات برای قسمت های مختلف کفش استفاده می شد. یکی از علل مرغوبیت و کیفیت کفش های ایتالیا رعایت این نکته است که هر کفش در دوره های مختلف تاریخی به عنوان نوعی تشخص محسوب می شد و مردم عادی دربعضی مواقع حتی حق پوشیدن کفش را هم نداشتند. جلیلی اضافه کرد: قدیمی ترین کفش چرم دنیا مربوط به 5500 سال پیش است که دو- سه سال پیش در مرز ارمنستان و ترکیه، یعنی از نظر جغرافیایی دقیقاً بالای گوش گربه نقشه ایران پیدا شد و من دقیقاً شبیه آن را از یک کشاورز گرفته ام و نمی دانم چطور تا یک دوره ای کفشی دوختش کامل می گردد و بعد باز در دوره های بعد از آن می بینیم که مردم خیلی کفش های ساده تر و ابتدایی تر از دوره های قبلی می پوشند و هنوز این مهره گمشده و دلیل افت و خیزها را نتوانسته ام پیدا کنم؛ اما در شهر سوخته یک بند کفش پیدا شده است که در موزه آرمیتاژ نگهداری می گردد و به من این اجازه را دادند که از این بخش بازدید این افت و خیزها در مطالعات من فواصلی ایجاد نموده که نمی توانم آن ها را بهم وصل کنم و دلیلشان را پیدا کنم.

کفشی به نام کب کاب از قشم آمده است و محلی ها می گفتند که این کفش را فقط خانم های حکام اجازه داشتند بپوشند تا دیگران با صدای کفش از آمدن ایشان باخبر شوند درحالی که زن های معمولی حق نداشتند حتی کفش بپوشند، صدای این کفش دقیقاً هست : کب – کاب؛ و اسم آن هم از این صدا گرفته شده است، البته یک درخت خرما هم به همین نام داریم، ولی این کفش از جنس آن درخت نیست. این پژوهشگر گفت: کفش هایی که در تخت جمشید هست پاشنه پنهان دارند، چیزی که به تازگی مد شده است، ولی در ایران از دوره قاجار به بعد بیشتر کفش پاشنه بلند دیده می گردد، چون از اروپا و یا روسیه به ایران آمده بود و جنبه مد پیدا نموده بود ولی قبل از قاجار هم خصوصاً سوار کاران در تخت جمشید و یا در دوره ساسانیان به ناچار باید پوتین های پاشنه دار می پوشیدند تا هنگام سوار شدن پاشنه به رکاب گیر کند و بتوانند خودشان را بالا بکشند.

می توانیم دلیل کفش نپوشدین را فقر فرض کنیم که به نظر من بعید است، چون من در این جا سه نوع کفش دارم از گران ترین کفش که از چرم گاومیش است تا لاستیک ماشین که ارزان ترین آنهاست و من آن را در روستای ماخونیک از توابع شهرستان سربیشه، استان خراسان جنوبی، پیداکردم. فراوانی تولید باعث شده بود تا کارگران زیادی به ایران مهاجرت کنند. خرید انلاین باید در تمامی نقاط کشور برای همه محصولات صورت بگیرد تا در داخل کشور این نوع خرید کردن تبدیل به یک فرهنگ تجارت شود. عرضه مستقیم کفش اسپرت نیز می تواند به صورت خرید انلاین از سایت های مربوطه صورت بگیرد مه در این مدل خرید محصول با قیمت ارزان به دست مشتری می رسد چون خرید بدون واسطه در سطح بازار بوده است. این کار با خرید و واردات دستگاههای مخصوص تولید این مدل کفشها امکانپذیر شده است. بنابراین، هر یک از تولیدات ویزلند دارای اسم و کاراکتر مخصوص به خودشان هستند.