10 برند ایرانی در صنعت کفش را بشناسیم

نکتهی مهمی که هر تولید کننده کفش باید بداند این است که برای رسیدن به بازارهای جهانی، تولیدکنندگان باید در نمایشگاههایی که در این حوزه هر ساله در نقاط مختلف برگزار میشود، شرکت کنند و با تکنولوژیهای روز دنیا آشنا شوند و محصولات خود را تبلیغ کنند. کفش ایرانی بخریم. چرا باید پولهایی که براساس رنج و کار سخت در مدت زمان طولانی بهدست میآید باید صرف خرید کفشها یا جنسهای خارجی شود در حالی که کارگران ایرانی، تولیدکنندگان ایرانی با تولیدات خود تمامی تلاش خود را برای ارزآوری در چرخه اقتصادی کشور میکنند.متاسفانه از دیرباز آموختهایم که خود و محصولات خود را باور نداشته باشیم. در شرایطی کنونی که چین بازار دنیا را قبضه کرده چرا باید با خریدهای خود اجازه حضور جنسهای بیکیفیت این کشور را در بازارهای خود بدهیم در حالی که با حمایت کمی از سوی دولت کفش ایرانی میتواند در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.

به عبارتی ورود چینیها در حوزه کفش و نرخ اندک اجناسشان در ازای کیفیت پایین، عرصه را برای تولیدکنندگان کفش ایرانی به ویژه کفش چرم دستدوز تنگتر کرده است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از صنایع پررونق در صنعت تولیدات داخلی کشور، تولید کفش است، صنعتی که در سالهای اخیر به دلیل افزایش بیرویه واردات محصولات چینی با کیفیت و قیمتهای پایین دچار مخاطرات زیادی شده است. غضنفر عالی از فعالان صنعت کفش در باغ سپهسالار در گفتوگو با صمت از تعرفه ناچیز کفشهای وارداتی به عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای بیرونقی این صنعت در کشور نام برده و میگوید: در سالهای گذشته درخواستی از دولت مبنی بر افزایش تعرفه کفشهای وارداتی داشتهایم اما این اتفاق تا به امروز نیفتاد و واردات انواع کفشها به ویژه چینی با تعرفه پایین انجام میشود که صنعت داخل را با مشکلاتی روبهرو کرده است.وی در ادامه میافزاید: در شرایطی که تعرفه واردات دارای تعریف صحیحی بوده و رقم تعرفه بالا باشد به طور حتم واردکننده به دنبال خرید جنس مناسب از چین خواهد بود نه این که هر جنسی با هر کیفیتی را وارد بازار کشور کند.

فروش ویژه کفش اسپرت در بازار ایران و جهان توسط مراکز فروش خاصی صورت می گیرد این نمایندگی ها محصول را به صورت عمده از تولیدی خریداری کرده و در اختیار مشتریان خود قرار می دهند خرید این مراکز به صورت مستقیم و بدون واسطه می باشد و به همین دلیل با قیمت ارزان به دست می اید. فروشگاه مل اند موژ جایی است که چه به دنبال خرید هودی مردانه ایرانی یا خرید هودی زنانه جدید باشید یا بخواهید خرید کفش ورزشی زنانه ارزان قیمت را تجربه کنید، انتخابهای زیادی را پیش روی شما قرار میدهد. اگر به دنبال کفشی هستید که در طی فعالیت های روزانه ی خود بدون آنکه صدمه ای به پاهایتان وارد شود از آن استفاده کنید، می بایست هنگام انتخاب کفش مواردی را در نظر بگیرید.

این فعال صنعت کفش در ادامه با اشاره به اینکه تعرفه بالا باعث میشود که تولیدکننده توان واردات را نداشته باشد و تولید افزایش یابد میافزاید: درحالحاضر صنف رو به نابودی است و با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت خود فعالیت میکند به شکلی که در نتیجه با افزایش قاچاق و پرشدن انبارها با کفشهای نامرغوب جایی برای فعالیت این صنعت باقی نمانده است.عالی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه جنس قاچاق خارجی به قدری نامرغوب است که امکان استفاده طولانی مدت را ندارد میگوید: لایه رویی کفش خارجی بعد از ۶ ماه پوست انداخته و هیچ مزیتی نسبت کفشهای تولید داخلی ندارند و تنها مزیتی که میتوان برای آن برشمرد راحتی قالب کفش خارجی است در غیراین صورت قابل قیاس با کیفیت داخلی نبوده و نیست.