10 برند ایرانی در صنعت کفش را بشناسیم

در دنیا هم همین مساله برایشان سوال است که چگونه یک زن، بهتنهایی، بیش از ۵ بار ایران را دور زده تا به اهداف پژوهشی خود برسد. او که از هر ۳۱ استان ایران، نمونه کفشهایی و به قول خودش گلچینی از ایران دارد و در این میان، گیلان با ۵ نوع کفش در مجموعهاش بیشترین تنوع را دارد، اگرچه آرزو دارد کفش ایرانی به ثبت جهانی برسد و میگوید مانند فرش، میتوان نماد و نماینده صنایع دستی ایران در جهان شناسانده شود، اما معتقد است تا مانند هلندیها و مراکشیها که بهترتیب کفشهای چوبی و دمپاییهایشان رواج میدهند، کفشهای ایرانی را رواج ندهیم و مثلا در هتلها بهعنوان دمپایی، مورد استفاده عملی و عینی گردشگران قرار ندهیم، این شناخت جهانی به کُندی و سختی صورت میگیرد.

این برند با طراحی معروف در میلان به نام لوئیجی آمیرجیو همکاری کرد. در بخش برندهای خارجی نیز میتوان به کفش مردانه اکو، کلارک و نایک اشاره کرد که به دلیل کیفیت بالا بین کارمندان اداری، آقایان مجلسی پوش و ورزشکاران محبوب هستند. گرانی اسکچرز دلیل نمیشود به کلی با آن کفشهای سبک و خنک خداحافظی کنیم. پس از آن به دلیل آتش سوزی در انبار، ناتوانی در عرضه کفش ایرانی، در بازپرداخت بدهی مشکل پیدا کردند. کفش کتانی را نیز میتوان در بخشی از این دستهبندی قرار داد. در سال ۱۳۹۷ شمسی اولین فروشگاه خود را افتتاح کردیم و با افزایش مستمر تعداد شعب آماده میزبانی از شما مشتریان گرامی هستیم.

هر فردی با توجه به سلیقه و میزان درآمد خود میتواند آنها را خریداری کند. کافی است برای خرید و داشتن کفشهای متنوع مردانه با رنگ مورد نظرتان و قیمت ارزان، حراجهای میان فصل و پایان فصل را دنبال کنید تا بتوانید کفش مردانه ارزان شده را از برندهای اصل بخرید و با بهترین کیفیت خریداری کنید. همچنین در سال ۱۳۹۶ سایتی را راهاندازی کرد تا مشتریان به راحتی بتوانند محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند. به گفته «شعله جلیلی خیابانی» که خودش شاید ۲۰۰ جفت کفش داشته باشد؛ «قدیمیترین کفشهای ایرانی یکی متعلق به مرد نمکی از دوره ساسانیان در ۱۴۰۰ سال پیش است که البته آن پوتینِ چرمی بود. » پرسش دیگری بود که او در مقام پاسخ اظهار داشت: «بهطور مثال معممین از نعلین استفاده میکردند که حتی رنگ آن متفاوت بوده که نارنجی و زرد برای آقایان و مشکی برای خانمها بود یا آنکه در قشم، کفشی از الیاف گیاهی به نام «کَبکاب» وجود داشت که صدای آن دقیقا کَب ـ کاب (به ترتیب بر زمین خوردن: پاشنه و پنجه) بود.

زیره کفش را بررسی کنید؛ آیا زیره به اندازه کافی در برابر سطوح مختلف زمین و مواد تیز محکم است؟ سوای کیفیت مواد اولیه با نگاهی کوتاه و سرسری در زیره بسیاری از کفشهای ایرانی که میخواهند ادای نمونه اصلی را دربیاورند میتوان حفرهها و فرورفتگیهایی زشت را مشاهده کرد. همچنین دارای چندین مدل با بند و بدون بند هستند. همچنین باید به چاروقِ چرمی هم اشاره شود که پیشینهای ۹۰۰ساله از حوالی اصفهان دارد. سبک بودن کفش همچنین باعث احساس سبکی در شما میشود. در تهیه و تولید رویه از چرم مصنوعی و طبیعی و زیرههای پلی یورتان و ای وی یا و ترمو باکیفیت بالا استفاده میشود. برند اندیشه از ۱۳۷۰ در ضمینه تولید کفشهای ماشینی شروع به کار کرد و با تکیه بر ماشینآلات تخصصی و استفاده از مواد اولیه باکیفیت و با هدف تولید کفشهای باکیفیت و عمر مصرف بالا و قیمت مناسب شروع به تولید کفشهای اسپرت و ایمنی و روزانه نمود که پس از گذشت ۲۶ سال دارای جایگاه مناسبی در صنف کفش ماشینی است.