10 برند ایرانی در صنعت کفش را بشناسیم

بعد از مدتی بازار شیراز را برای اهدافش بسیار کوچک دید و بههمین دلیل در اواخر سال ۱۳۲۹ به تهران مهاجرت کرد. نظر شما در مورد این برندها چیست؟ تصویر شخصیتهای مورد علاقه نسل جوان مثل جوکر، کریستوفر نولان در شوالیه تاریکی یا نقاشیهای ونگوگ روی محصولات این برند برای قشری از مشتریان به شدت جذاب شده است. کافی است برای خرید و داشتن کفشهای متنوع مردانه با رنگ مورد نظرتان و قیمت ارزان، حراجهای میان فصل و پایان فصل را دنبال کنید تا بتوانید کفش مردانه ارزان شده را از برندهای اصل بخرید و با بهترین کیفیت خریداری کنید. مهندس خادم در باره این سفر و نمایشگاه، قبل از ترک کشور اذعان کردند وارد کردن انواع کالا ها در سالهای قبل کار آسانی بود که گاها به دلیل واردات محصولات کم کیفیت صدمات بزرگی به صنایع داخلی کشور وارد شده است.

شهرام صوفی، طراح کفش و فعال حوزه برندینگ صنعت کفش درباره علت فراز و فرودهای صنعت کفش ایران می گوید: ابتدای تولید کفش در ایران با تاکید بر کاربردهای فیزیکی بوده است و نه فکری. تا همین چند سال پیش و قبل از آنکه کفش های خارجی در ارائه انواع کفش در بازار ایران، گوی سبقت را از تولیدکننده های داخلی بربایند، ملی و بلا و وین اولین اولویت خرید برای خیل عظیمی از خانواده های ایرانی بودند و پس از آنها کفش نهرین و گام قرار داشتند که با تبلیغات گسترده و البته کیفیتی که بسیاری از بازاریان قدیمی راسته کفش فروش ها به آن اعتراف می کنند، جای خود را در جاکفشی خانوارها محکم کرده بودند. چیزی که در بهترین حالت از بدسلیقهگی تولیدکننده حکایت دارد.

کفشهای مناسب برای حضور در فضای کاری و اداری که با ست لباس رسمی و کت شلوار تکمیل و ست می شود. اما در صورتیکه اهل تیپ غیررسمی باشید، احتمالا از کفش های اسپورت و غیرکلاسیک نوینچرم هم استقبال نخواهید کرد. قطعا اگر میخواهید کفش راحت و البته بادوامی داشته باشید، زمانی که به خرید میروید، باید به تمام شاخصهای گفته شده توجه کنید. تمام کارخانهها در تهران متمرکز بود؟ فقط انتظار مؤسسه اين است که آنان نسبت به تحصيل دانش جدی بوده و ادب، آراستگي، تمسک به ديانت مقدس اسلام، امانت، صداقت و حسن اخلاق را پيشه خود ساخته و تمام ٢٠ نفر، يکديگر را برادرانه دوست بدارند. حالا ٤٠٠ فروشگاه در پایتخت کفش ایران دست به دست هم دادهاند که جز کفش ایرانی نفروشند و بازار بحرانزده تولید داخلی را از دست کفش خارجی و قاچاق نجات بدهند.

من چندتایی از آنها را از نزدیک دیدهام و تاکید میکنم اگر چه کیفیت کاری که تحویل میدهند کاملا شبیه عکسهای موجود در سایتهای فروش آنلاین یا تبلیغات شل و ول تلویزیونیشان نیست، اما به هر حال قیمت زیادی ندارند. مدل های کفش مردانه مدل هانیکو، کفش مجلسی مردانه برلیان و کفش چرم شترمرغی قصر و مدل های کفش مجلسی و کلاسیک آذین در هر سه رنگ زرشکی، مشکی و ترکیبی زرشکی مات-ورنی از جمله مدل های کفش مردانه سی سی برای این نمایشگاه هستند. تابستان طولانی و سرسبز گوانگجو، امکان وجود گلهای زیبا و گوناگون را در سراسر سال در این شهر فراهم آورده است، از این رو آن را شهر گلها هم نام دادهاند.