10 برند ایرانی در صنعت کفش را بشناسیم

اتفاقی که سبب می شود بسیاری از افراد خرید کفش ورزشی فیک یا غیر اصل را به آن ها ترجیح دهند. چنین افرادی وقتی با کفش های ایرانی مواجه می شوند ترجیح می دهند با توجه به بودجه کم خود اقدام به خرید کفش غیر اورجینال با ظاهر مشابه کفش های اصل نمایند. دارای ارتفاع پاشنه مناسب در حدود یک الی یک و نیم اینچ می باشند. یکی از نتایج جالب آنها این بود که متوجه شدند قوزک پای ایرانیها در حدود یک سانتیمتر کوتاهتر و پنجههای پایشان کمی پهنتر از پای اروپاییهاست. شاید بهتر باشد، خیلی بیش از این جلو نرویم و ابتدا کمی بیشتر با آقای محمدرحیم متقی ایروانی آشنا شویم و پس از آن به ادامه داستان بپردازیم. از طرف دیگر، از سالهای ۱۳۳۰ به بعد، ایران به سمت صنعتی شدن پیش میرفت و کارخانهها یکی پس از دیگری ساخته میشدند.

چندین ماه بعد، امیر و منصور شرکت بلا را خریداری کردند. همچنین دارای چندین مدل با بند و بدون بند هستند. تکراسا نوشت: کفش ملی نه تنها نخستین کارخانه کفشسازی ماشینی در ایران بود، بلکه محمدرحیم متقی ایروانی، بنیانگذار کفش ملی، کفش را که در آن زمان کالایی لوکس به حساب میآمد در ذهن مردم به عنوان یک نیاز اصلی جا انداخت و با تولید انواع کفش برای تمامی طبقات جامعه، مدل پوششی جامعه را دستخوش تغییرات جدی کرد. سازندگان کفش های ورزشی معتبر همواره با توجه به دانش روز اقدام به تولید و طراحی مدل های جدیدی از این کفش ها می نمایند که علاوه بر زیبایی و طراحی ایده آل ، کیفیت ساخت بالاتر و برای سلامت افراد مناسب تر می باشد. بنابراین در کنار ظاهر نه چندان مناسب ، کارایی و کیفیت آن ها نیز زیر سوال می رود.

این برند یکی از معروف ترین و نام آور ترین برند های ایرانی است که با سابقه درخشان خود توانسته در زمینه تولید انواع کفش های اسپرت، کلاسیک ،مجلسی زنانه و مردانه و حتی کفش های طبی بزرگسال و بچه گانه با کیفیت به کشورهای همسایه نیز صادرات داشته باشد. محمد رحیم به روایت خودش از شش سالگی در تجارتخانه پدر، کارهای مختلفی مثل جاروب کردن و ارسال نامه انجام میداد و تا آخر عمر همیشه از آن روزها به عنوان یکی از عوامل موفقیت خود نام میبرد. مدتها بعد نیز در کارخانه خودش اکثر تألیفات و مکتوبات اداری را بر عهده داشت. همچنین مدتی بعد از راهاندازی شرکت، پاساژی را در محله گلوبندک تهران با طرحی از خودش احداث کرد که بعدها آن را «استاندارد» نامید. در سال ۱۳۲۱ با قبولی در رشته حقوق در دانشگاه تهران به تهران آمده و حقوق را نزد اساتید بزرگ آن زمان آموخت.

علیرضا شمیرانی، کسب و کار خانوادگی تولید کفش در راسته کفش فروشان بازار تهران را دنبال می کند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، صادق نجفی گفت: به طور قطع با ایده های این چنینی در زمینه سایر کالاهای ایرانی هم می توان به این موفقیت بزرگ دست یافت و به رونق اشتغال و تولید کالاهای داخلی کمک های شایان کرد. پس از انتقال کامل به شهرک صنعتی جدید، این تحقیقات به صورت تخصصی دنبال شد و توانست به رکن دیگری برای موفقیت کفش ملی تبدیل شود. در حال حاضر محل کارخانهها (پارک صنعتی کفش ملی) به انبار تبدیل شده که بخشی از آن در اختیار شرکت خودروسازی سایپا است و بخش دیگر آن تبدیل به انبار کفش شده است.