10 برند ایرانی در صنعت کفش را بشناسیم

پس از انقلاب سه غول بزرگ کفش ایران، به دلیل خروج مالکان آنها از کشور، دچار از هم گسیختگی شد. ازجمله واحدهای تولیدی بزرگ انواع کفش اسپرت رها در مراکز شهرهایی چون اصفهان ،تهران ، تبریز و… در بازارهای داخلی حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد انواع پاپوشها در داخل کشور تولید شده و ما سهمی بالا از بازار را در دست داریم اما با این حال ظرفیتهای تولیدی ما به شکل ۵۰ درصدی در حال حرکت هستند و اگر ساماندهیهای لازم صورت بگیرد، امکان افزایش حجم صادرات نیز مهیا خواهد شد. نبیزاده تأکید کرد: به طور حتم اگر از روز اول بازار برای واردات اجناس باکیفیت باز بود، اکنون هم تولید ملی به روز میشد و هم جایگاهی برای واردات اجناس بیکیفیت چینی وجود نداشت. عرب اذعان کرد: اکنون ما به کشورهایی مانند عراق، افغانستان و عمان صادرات داریم و چینی ها نمیتوانند در این بازار با ما رقابت کنند و این نشان دهنده آن است که مشکلات ما در حوزه تولید داخلی از درون سرچشمه میگیرد.

حمیدرضا نبیزاده فعال حوزه تجارت در گفتوگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: رقابت بخش مهمی از هر بازار است و در صورتیکه رقابت از بین برود، فضا برای جولان کالای بیکیفیت آماده میشوند. وی تصریح کرد: در سالهای گذشته تولیدات داخلی را در مقابل قاچاق ضعیف کردیم و در صورتی که تولیدکننده داخلی قوی شود، قاچاق جایی در کشور نخواهد داشت. عرب بیان کرد: بدون شک بهترین راهکار مبارزه با قاچاق تسهیل تولید داخلی است و اکنون با وجود اینکه تعرفه کفشهای تولیدی مشابه ما صفر است اما واردات و قاچاق آن به دلیل عدم صرفه صورت نمیگیرد. صنعتی که در ایران، روزگاری پیشران صنایع دیگر بود، حال در مرداب واردات بی رویه به ویژه از کشور چین، روز به روز گرفتارتر می شود.

روزگاری نه چندان دور، صنعت کفش ایران نه تنها نمادی از توان و هنر تولیدکنندگان ایرانی بود، بلکه به پا کردنش پرستیژی برای خارجی ها به همراه داشت. دیگر نیازی نیست برای پیدا کردن جدیدترین کفش های فوتبالی ایرانی دغدغه داشته باشید. آنها علاوه بر این که به افراد خریدار کمک می کنند که با بودجه کم محصول مرغوبی را تهیه کنند، باعث می شوند که با استفاده از این روند بتوانند محصولات بیشتری را به فروش برسانند و درامد بیشتری را از طریق مشتری های زیادی که به آن مکان ها مراجعه می کنند به دست آورند. فروشگاه بانه بدون واسطه کفشهای مارک دار را از ویتنام و دبی و چین تهیه می کنند و خرید و فروش آن کلا دست خودشان است . شما می توانید جدیدترین مدل ها را با بهترین قیمت در فروشگاه سرخابی شاپ خریداری نمایید.

برای اطمینان از راحتی، در فروشگاه چند قدم راه بروید. در عین حال اگر کفشی برای استفاده در کوتاه مدت میخواهید، باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهید که کف کفش بیش از حد سخت نباشد و کمی قابلیت انعطاف داشته باشد. گفتنی است کفش آفاق برای محصولات خود حداقل شش ماه ضمانت تعویض درنظر گرفته است. این گروه از ابتدا با توجه به شرایط بازار در زمینه تولید انواع کفش های چرمی اسپورت، راحتی و مجلسی با استفاده از جدیدترین مدل های روز و همچنین با به کارگیری ماشین آلات و کادر مجرب و همکاری متخصصان شرکت های ایتالیایی و ترکیه فعالیت و توان کیفی واحد را به سطح برون مرزی رسانیده و به جهت پیشبرد اهداف کیفی و کمی خود موفق به اخذ گواهینامه بین المللی ISO 9001 از شرکت توف نورد آلمان شد.